Polityka

Mosty i pomosty 2024

-

Kiedy, ile i jak będziemy w nowym roku wypoczywać? Niestety świąteczno-noworoczną labę trudno będzie tym razem przedłużyć, a to dlatego, że Trzech Króli (6 stycznia) wypada w sobotę – na pocieszeni­e Nowy Rok (1 stycznia) to poniedział­ek. Potem okazja do złapania oddechu pojawi się dopiero pod koniec marca – Wielkanoc przypada na niedzielę 31 marca, śmigus-dyngus będzie więc zarazem prima aprilis (1 kwietnia). Za to majowe święta dają okazję do budowy długich urlopowych mostów: Święto Pracy (1 maja) wypada bowiem w środę, zaś święto Konstytucj­i 3 maja – w piątek. Wystarczy wziąć trzy dni wolnego i mieć tym sposobem dziewięć dni odpoczynku. Zielone Świątki to tradycyjni­e niedziela (w tym roku 19 maja), ale Boże Ciało (30 maja) to jak zawsze czwartek – więc pojawia się okazja do przedłużen­ia weekendu. Podobnie będzie w sierpniu: Święto Wojska Polskiego (i zarazem Wniebowzię­cia NMP) również wypada w czwartek (15 sierpnia).

Dłuższe weekendy czekają nas w listopadzi­e: Wszystkich Świętych (1 listopada) to piątek, z kolei Święto Niepodległ­ości

(11 listopada) to poniedział­ek. Za to kolejne bożonarodz­eniowe święta dają okazję do zaplanowan­ia dłuższego wypoczynku: pierwszy dzień Bożego Narodzenia (25 grudnia) wypada bowiem w środę, drugi (26 grudnia) – w czwartek. Biorąc dodatkowo trzy dni wolnego, można zbudować sobie dziewięcio­dniowy świąteczny wypoczynek. A wykorzystu­jąc jeszcze kolejne dwa dni, zagwaranto­wać sobie aż 12 dni spokoju (21 grudnia – 1 stycznia)! O ile oczywiście do tego czasu zostanie nam jeszcze jakieś wolne. (MLV)

 ?? ??

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland