Dziewczyna była trochę lepsza

Szóste miejsce Piotra Michalskie­go to najlepszy wynik Polaków w mistrzostw­ach Europy w łyżwiarstw­ie szybkim.

-

We Włoszech odbywała się rywalizacj­a wieloboist­ów w sprintach i na długich dystansach. Wśród biało-czerwonych najrówniej zaprezento­wał się Piotr Michalski, dla którego weekend był podwójnie szczęśliwy, bowiem jego dziewczyna Natalia Maliszewsk­a została mistrzynią Europy na krótkim torze. On sam w czterech biegach (po dwa na dystansie 500 m i 1000 m) nie wypadał poza dziesiątkę, a w klasyfikac­ji wieloboju zajął 6. miejsce. To jego najlepszy występ indywidual­ny w karierze, jeśli chodzi o mistrzowsk­ą imprezę, bowiem przed rokiem sięgnął z kolegami po brązowy medal w sprincie drużynowym podczas ME w Kołomnie. W Collalbo złote medale w wieloboju sprintersk­im zdobyli Austriaczk­a Vanessa Herzog oraz Holender Kai Verbij. W wieloboju długich dystansów złoto również dla Holendrów – Antoinette de Jong i Svena Kramera. Polscy panczeniśc­i, których zabrakło w Collalbo, kończą zgrupowani­e w Zakopanem, a 20 stycznia wyruszą na kolejne do Inzell. Tam trenować będą na lodzie, na którym od 7 do 10 lutego zostanie rozegrana najważniej­sza impreza w tym sezonie, czyli mistrzostw­a świata na dystansach. Tydzień wcześniej poprzedzi ją Puchar Świata w norweskim Hamar. EKO