To był koncert Jovany

Siatkarki Grota Budowlanych pokonały 3:2 Developres Rzeszów w meczu gigantów LSK.

Przeglad Sportowy - - SIATKÓWKA MMA -

Po siedmiu zwycięstwach z rzędu zespół trenera Lorenzo Micellego musiał uznać wyższość brązowych medalistek z ubiegłego sezonu. Spotkanie w hali na Podpromiu oglądała rekordowa, jak na żeńską siatkówkę, liczba kibiców (3000), a zawodniczki z Rzeszowa z okazji 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystąpiły w specjalnie przygotowanych na tę okazję koszulkach z wielkim sercem – symbolem akcji Jerzego Owsiaka. Koszulki, w których zawodniczki rozegrały tylko ten jeden mecz, trafiły na aukcję. W starciu gigantów emocji i nerwów nie brakowało. Po przegranej inauguracyjnej partii rzeszowianki w kolejnych dwóch złapały rytm i wydawało się, że są na dobrej drodze do zwycięstwa. Łodzianki z niesamowitą Jovaną Brakočević-cazian szybko się jednak podniosły, a czwarty set rozgrzał widownię do czerwoności. Przy stanie 24:23 zablokowana została Katarzyna-zaroslińska-król. Łodzianki obroniły też kolejnego meczbola, a przy trzeciej piłce setowej doprowadziły do tie-breaka. W nim od stanu 10:8 Brakocević (7 pkt w 5. secie) nie myliła się w ataku. W Developresie zadebiutowała 34-letnia Ewa Janewa. Bułgarka ma wypełnić lukę wobec absencji Helene Rousseaux. RM

Jovana Brakočević-cenzin zdobyła na Podpromiu 32 punkty.