Przegrany finał w cieniu skandalu

-

Rok temu były złote medale, tym razem Polacy wywalczyli srebrne krążki halowych mistrzostw Europy. Biało-czerwoni w niedzielny­m finale turnieju w Wiedniu przegrali z Austrią po karnych zagrywkach 3:4. Wcześniej w meczu było 3:3 i to Austriacy mogli cieszyć się z doprowadze­nia do remisu. W drugiej połowie Polacy wygrywali bowiem już 3:1 – m.in. po dwóch bramkach Krystiana Sudoła. Gospodarze doprowadzi­li do remisu minutę przed końcem. – Austriacy mają Fabiana Unterkirch­era, który przed rokiem z reprezenta­cją seniorów zdobył mistrzostw­o świata – przestrzeg­ał przed finałem selekcjone­r naszej drużyny Jacek Adrian i słusznie, bo ten laskarz zdobył bramkę na 3:3. – Przed turniejem srebrny medal wziąłbym w ciemno. Po takim meczu, w którym byliśmy lepszą drużyną, mam spory niedosyt. Niestety, sędziowie podjęli mocno kontrowers­yjne decyzje w końcówce spotkania. Nie podyktowal­i dla nas krótkiego rogu, a po chwili przyznali go przeciwnik­owi w sytuacji, w której nie powinni. Dzięki temu Austriacy wyrównali na 3:3. Po meczu przedstawi­ciele innych zespołów podchodzil­i do nas, mówiąc: skandal! – stwierdził Adrian. Decydująca rozgrywka była czwartym z rzędu polsko-austriacki­m finałem halowych MME. Trzykrotni­e lepsi okazali się Austriacy. WOJ