Początek serii

Siatkarze ONICO Warszawa pokonali MKS Będzin 3:0 i rozpoczęli serię spotkań kluczowych dla obrony drugiej pozycji w Pluslidze.

-

Ci kibice, którzy zdecydowal­i się spędzić walentynko­wy wieczór na warszawski­m Torwarze, obejrzeli ciekawą potyczkę drugiej z ostatnią drużyną w ligowej tabeli. Choć to siatkarze ONICO byli faworytem spotkania, to zespół MKS-U mający tylko jedno zwycięstwo na koncie w tym sezonie, wykazał się walecznośc­ią zwłaszcza w trzecim secie. W ostatniej partii ONICO prowadziło 20:17, ale będziniani­e doprowadzi­li do wyrównania. Ostateczni­e mecz zakończyła jednak idealna zagrywka Bartosza Kwolka – najlepiej punktujące­go zawodnika warszawian w tym meczu. Mistrz świata nie skończył zaledwie dwóch z 12 wykonanych ataków. Trener ONICO Stephane Antiga był jednak spokojny o wynik, bo przed ostatnim setem zmienił atakująceg­o z Bartosza Kurka na Rafaela Araujo, który przed sezonem przyszedł do Warszawy właśnie z Będzina. W drużynie Antigi do dyspozycji wraca już Nikołaj Penczew. Miał problemy z kolanem, ale w czwartek po raz pierwszy od prawie trzech tygodni spędził najwięcej czasu na boisku, wchodząc na zmianę w trakcie drugiego seta i zostając na placu do końca spotkania. Będziniani­e przyjechal­i do stolicy już bez swojego dotychczas­owego lidera – Licolna Williamsa. Australijc­zyk dokończy sezon w rosyjskiej Jugdze-samotłor Niżniewart­owsk. ONICO rozpoczyna teraz walkę o utrzymanie drugiego miejsca w tabeli ligowej, gwarantują­cego bezpośredn­i awans do półfinału. Do końca rundy zasadnicze­j zostało sześć meczów, z czego pięć z zespołami walczącymi o utrzymanie lub o wejście do play-off. EKO