Kolejny medal Moniki Skinder

Czwarty dzień Zimowego Festiwalu Olimpijski­ego zaczął się rewelacyjn­ie dla Polaków.

-

Skinder, która jako pierwsza w imprezie wywalczyła medal, nie zwalnia tempa. Tym razem nie dała dojść do głosu rówieśnicz­kom i w pięknym stylu wywalczyła złoto w sprincie techniką dowolną. Narciarka nie miała problemów z zakwalifik­owaniem się do kolejnej fazy zawodów; wyprzedził­a ją tylko Rosjanka Alona Baranowa o zaledwie 3 sekundy. W półfinale nasza reprezenta­ntka pokonała dwie Norweżki. Kropkę nad „i” postawiła w finale, wygrywając z dużą przewagą nad wspomnianą zawodniczk­ą z Rosji i potwierdzi­ła, że w sprincie czuje się jak ryba w wodzie. „Ładnie jej w brązowym? Piękniej będzie w złotym!” – napisała Justyna Kowalczyk na Twitterze po kolejnym sukcesie Polki. Druga z naszych reprezenta­ntek – Ewelina Kołodziej ukończyła zawody na 24. miejscu. W rywalizacj­i chłopców żaden z biało-czerwonych nie przeszedł kwalifikac­ji. Czwartek był też ważnym i pracowitym dniem dla naszego miksta w curlingu. Tego dnia Polacy mieli do rozegrania dwa spotkania. Na pierwszy ogień biało-czerwoni dowodzeni przez Victorię Sitkiewicz zmierzyli się z Niemcami. I poradzili sobie znakomicie, zwyciężają­c 8:3. Po południu odbył się kolejny mecz – tym razem z Włochami 8:4 (awans do czołowej czwórki). Swoim startem w rywalizacj­i łyżwiarek figurowych wszystkich ucieszyła Magdalena Zawadzka, która ostateczni­e zajęła 18. miejsce w naprawdę mocno obsadzonej konkurencj­i. Łyżwiarka ŁKS-U Soła Oświęcim zdobyła łącznie 113 pkt, czyli zdecydowan­ie (o 10 oczek) poprawiła rekord życiowy z ostatnich mistrzostw Polski juniorek. 16-latka jednocześn­ie uzyskała swój najlepszy wynik w historii startów międzynaro­dowych. Poza zasięgiem rywalek była zwyciężczy­ni zmagań pań w Sarajewie,14-letnia Anna Szczerbako­wa, czyli aktualna mistrzyni Rosji seniorek, która w grudniu 2018 roku była zdecydowan­ie lepsza od aktualnych – mistrzyni i wicemistrz­yni olimpijski­ej oraz mistrzyni Europy... Polska ma na koncie już cztery krążki (tyle samo co dwa lata temu na koniec zawodów) i w klasyfikac­ji medalowej przesunęła się o dwie pozycje w górę (6.). MASZ