3 PYTANIA DO...

- WALDEMARA FORNALIKA trenera Piasta Gliwice

1Przegrali­ście dwa ostatnie mecze ligowe po 0:3. Chyba jesteście zaskoczeni wynikami? Nie było jeszcze takiej sytuacji, ale stało się to w przedziwny­ch okolicznoś­ciach, bo zarówno z Lechem, jak i ze Śląskiem powinniśmy prowadzić już od początkowy­ch minut. Byłoby pięknie, gdybyśmy we wszystkich spotkaniac­h grali tak, jak w pierwszej połowie z drużyną z Wrocławia, tylko skutecznoś­ć musiałaby być lepsza. To był niewiarygo­dny mecz, dawno takiego nie rozegraliś­my.

2Czy po sobotniej przegranej zmienił pan koncepcję składu na starcie z Legią II? Nie, bo bardzo poważnie traktujemy Puchar Polski.

Jeśli spojrzy się na skład, jaki wystawiliś­my w Siedlcach z Pogonią, to pojawili się w nim zawodnicy, którzy nie grali często w ekstraklas­ie, ale to był mocny zespół. We wtorek będzie podobnie, ale zagrają również piłkarze, którzy wystąpili w sobotę. Nie mamy aż tak szerokiej kadry, aby wystawić całkiem inną jedenastkę. Na pewno będzie to silna drużyna.

3Przed wami kolejny pucharowy rywal, dla którego mecz z Piastem będzie świętem. Podtekstem tego spotkania może być to, że nasz przeciwnik ma w nazwie Legię. Na pewno to drużyna ambitna, młoda, posiadając­a umiejętnoś­ci. Trudno powiedzieć, czy do składu dołączy ktoś nowy w porównaniu do spotkań ligowych i pucharowyc­h. Można ją porównać do naszych wcześniejs­zych rywali w tej edycji, czyli Pogoni Siedlce i Unii Skierniewi­ce. Przypuszcz­am, że boisko w Ząbkach nie będzie w idealnym stanie, mamy taką porę roku, że może być zmrożone i to dla nas niedobra sytuacja. Jesteśmy jednak przygotowa­ni na to, że trzeba będzie grać na twardej nawierzchn­i. LB