Klimaty rodzinne

Anna i Katarzyna Węgrzyn trzecie w turnieju debla MŚ juniorów. W starciu braci Doszów w Lotto Superlidze Adam pokonał Sławomira.

- Wojciech OSIŃSKI @przeglad

Zjednym medalem wróciła z rozgrywany­ch w Tajlandii mistrzostw świata juniorów reprezenta­cja Polski. Na podium w turnieju debla stanęły Anna i Katarzyna Węgrzyn, które zajęły trzecie miejsce. To wielki sukces polskiego ping-ponga, bo dotychczas jeśli nasi zawodnicy zdobywali medale podczas światowego czempionat­u w tej kategorii, to tylko drużynowo – brąz kobiet w 2007 roku (Natalia Partyka, Katarzyna Grzybowska, Natalia Bąk, Anna Żak z trenerem Leszkiem Kucharskim) oraz brąz mężczyzn w 2013 (Jakub Dyjas, Patryk Zatówka, Adrian Więcek, Michał Bańkosz z trenerem Piotrem Szafrankie­m). Anna i Katarzyna po drodze pokonały pary z Tajlandii, Francji oraz Hongkongu. Za sukces można też uznać ćwierćfina­ł Samuela Kulczyckie­go w singlu. 17-latek uległ po równej walce Japończyko­wi Shunsuke Togamiemu. Kulczycki z Maciejem Kubikiem byli też o włos od medalu w deblu, przegrywaj­ąc ćwierćfina­ł z Chińczykam­i 2:3, w piątym secie 10:12. W sumie na 28 miejsc na podium Europa wyrwała tylko pięć (srebro w singlu i deblu mężczyzn, dwukrotnie brąz w deblu kobiet oraz brąz w męskiej drużynówce). Resztę zgarnęła Azja. Azjaci rządzą też w Lotto Superlidze, choć debiut w Kolpingu Frac kreowanego na gwiazdę Chenga Jingqi wypadł blado. Chińczyk grał słabo i ledwo wygrał z Tomaszem Lewandowsk­im z Fibrainu Politechni­ki. W ostatnim tygodniu nastąpiła ostra weryfikacj­a rewelacji jesieni Energi Manekina. Torunianie dostali lanie od faworytów z Grodziska i Działdowa. W meczu Poltareksu Pogoni Lębork z Wartą Kostrzyn doszło do pojedynku braci Doszów. Zwyciężył Adam z Pogoni, który ostatnio ma dobrą passę, bo triumfował też w Grand Prix Polski seniorów. W kategorii kadetów w tych zawodach najlepsi okazali się w niedzielę Zuzanna Wielgos i Mateusz Zalewski. W tym tygodniu hitami w LS będą starcia Kolpinga z ekipami z Bydgoszczy i Torunia. 7 grudnia w ekstraklas­ie kobiet dojdzie do pasjonując­ego starcia Bebetto Częstochow­a z AZS UE Wrocław, czyli Tatiana Bilenko kontra Natalia Bajor i siostry Węgrzyn!

??  ?? Brązowy medal mistrzostw świata juniorów to największy sukces w karierze deblowej sióstr Węgrzyn.