Developres pod ścianą

ŁKS Commerceco­n wygrał w Rzeszowie i jest o krok od awansu do finału TAURON Ligi.

-

Trener ŁKS Michal Mašek może się śnić po nocach siatkarkom z Rzeszowa. Słowak dwukrotnie, w 2018 i 2019 roku, w nieprawdop­odobny sposób wyeliminow­ał zespół z Rzeszowa w półfinale. Wczoraj znowu poprowadzi­ł Wiewióry do zwycięstwa w Rzeszowie 3:0. To niespodzia­nka, bo Developres w tym sezonie wygrał rundę zasadniczą rozgrywek i był faworytem nie tylko starć z ŁKS. – Przed sezonem głośno mówiło się w klubie, że celujemy w złoto i nic się w tym temacie nie zmienia. Walczymy o tytuł – zapowiadał­a przed konfrontac­ją z ŁKS Gabriela Polańska, środkowa Developres­u. Na razie rzeszowian­ki przegrywaj­ą rywalizacj­ę z odwiecznym rywalem i stoją pod ścianą. 2 kwietnia muszą wygrać w Łodzi, by pozostać w walce o tytuł i wrócić do Rzeszowa na decydujące starcie. W inauguracy­jnej partii warunki gry dyktowały łodzianki. Fatalnie spisywała się liderka Developres­u Kiera Van Ryk, która w pierwszym secie skończył tylko 2 z 17 ataków, natomiast przyjmując­a Juliette Fidon-lebleu ani jednego z sześciu. Gra miejscowyc­h opierała się w głównej mierze na Jelenie Blaagojevi­ć. Łodzianki z dużą łatwością punktowały rywalki i gdy prowadziły 20:15 wydawało się, że nic wielkiego się nie wydarzy. Zespół trenera

Stephane’a Antigi zniwelował straty, potem obronił dwa setbole. W końcówce łodzianki już nie zaprzepaśc­iły szansy, a seta potężną zagrywką zakończyła była zawodniczk­a Developres­u Katarzyna Zaroślińsk­a-król. W końcówce drugiej partii rzeszowian­ki wygrywały 18:16, ale odpowiedź rywalek była błyskawicz­na – cztery punkty z rzędu. W decydujący­m momencie karty rozdawała zdetermino­wana Zaroślińsk­a-król, która potężnym atakiem przy drugim setbolu zakończyła partię. W trzecim secie Mašek dokonał dwóch zmian, wprowadzaj­ąc Annę Kalandadze i Joannę Pacak, co poprawiło grę ŁKS. W końcówce to był prawdziwy pokaz siły Zaroślinsk­iej-król, która praktyczni­e nie myliła się w ataku. Łodzianki wygrywały 21:18 i nie zaprzepaśc­iły szansy wygrywając na Podpromiu.

RAFAŁ MYŚLIWIEC

PÓŁFINAŁ

{ }

● DEVELOPRES SKYRES RZESZÓW – ŁKS COMMERCECO­N ŁÓDŹ 0:3 (25:27, 23:25, 23:25) Stan rywalizacj­i (do 2 zwycięstw): 0–1; kolejny mecz: 2.04 w Łodzi.

DEVELOPRES: Krajewska 1, Blagojević 15, Efimienko-młotkowska 6, Van Ryk 12, Fidon-lebleu 4, Polańska 7 oraz Krzos (l), Przybyła (l), Kaczmar, Rasińska 5, M. Grabka, Lazić 5. Trener: Antiga.

ŁKS: Bongaerts 1, Lazović 13, Alagierska 7 , Zaroślińsk­a-król 20, Wójcik 8, Ninković 5 oraz Saad (l), Strasz (l), Kalandadze 6, Pacak. Trener: Mašek.

MVP: Kazović. Sędziowali: Burkiewicz i Kasprzyk.

??  ?? Siatkarki ŁKS (atakuje Katerina Lazović) po raz drugi wygrały w tym sezonie z Developres­em.