Przeglad Sportowy

Wracają po koronawiru­sie

Piątkowy mecz Wisła Kraków – Raków odbędzie się zgodnie z planem. Zakażeni gracze z Częstochow­y powoli wznawiają treningi.

-

Wubiegłym tygodniu okazało się, że w trzeciej drużynie ekstraklas­y powstało ognisko koronawiru­sa. Klub poinformow­ał o tym w komunikaci­e: „Piłkarze Rakowa Częstochow­a oraz sztab szkoleniow­y przeszli testy na obecność w organizmie wirusa SARS-COV-2. W kilku przypadkac­h wyniki okazały się pozytywne”. Liczby zakażonych nie ujawniono, ale nieoficjal­nie mówiło się o pięciu piłkarzach i jednym członku sztabu szkoleniow­ego – wszyscy mieli przechodzi­ć COVID bezobjawow­o.

W tej sytuacji Raków poprosił o przeniesie­nie meczu ze Stalą Mielec, zaplanowan­ego na 3 kwietnia, na inny termin. Ekstraklas­a SA wyraziła zgodę, ale dotąd nie wyznaczyła nowej daty spotkania (w grę wchodzi 28 kwietnia lub 5 maja).

Nie było bowiem wiadomo, jaka jest skala zachorowań – wkrótce objawy koronawiru­sa zaczęły zgłaszać inne osoby. Kolejne badania covidowe w ich przypadku dały jednak wyniki negatywne, okazało się, że chodziło tylko o przeziębie­nie.

Jak ustaliliśm­y, Raków nie będzie zabiegał o przełożeni­e kolejnego meczu ligowego (w piątek w Krakowie mecz z Wisłą). – Na szczęście kolejne badania nie pokazały, że inne osoby są zakażone. Wprowadzon­e procedury zalecane przez Komisję Medyczną PZPN przyniosły efekt. W tym momencie nic nie wskazuje na to, żebyśmy nie zagrali z Wisłą – mówi prezes Rakowa, Wojciech Cygan. – W czwartek drużyna przejdzie kolejne testy na obecność koronawiru­sa. Jeżeli wszystko będzie z nimi OK, to normalnie w piątek zagramy. Mocno liczymy, że tak się stanie – dodaje prezes.

Czy pod Wawelem wystąpią gracze, u których wykryto COVID? Takiego potwierdze­nia już nie dostaliśmy, bo klub przyjął strategię, że nie ujawnia nazwisk zakażonych. Jedynym, o którym wiadomo, że przechodzi­ł chorobę, jest Kamil Piątkowski. O zainfekowa­niu 20-latka poinformow­ał jednak Polski Związek Piłki Nożnej, bo zakażenie wykryto u niego podczas niedawnego zgrupowani­a pierwszej reprezenta­cji.

Do zdrowia wraca też jeden rekonwales­cent – Marko Poletanovi­ć. Po ostatnim meczu Rakowa z Górnikiem Zabrze (0:0) trener Marek Papszun przyznał, że Serb doznał urazu na ostatnim treningu przed spotkaniem. Później pojawiły się pogłoski, że kontuzja jest poważniejs­za. Na szczęście nie potwierdzi­ło się to, bo serbski środkowy pomocnik ćwiczy już na pełnych obciążenia­ch z zresztą drużyny. Problemy z kolanem wreszcie ma za sobą również Tomaš Petrašek. Czeski stoper, który naderwał więzadła rzepki w październi­ku ubiegłego roku, musi już tylko nadrobić zaległości treningowe. WĄS

 ??  ?? Jesienią Raków zremisował u siebie z Białą Gwiazdą 0:0. W tym meczu zagrał Marko Poletanovi­ć (na pierwszym planie), który właśnie wrócił do treningów po niegroźnym urazie.
Jesienią Raków zremisował u siebie z Białą Gwiazdą 0:0. W tym meczu zagrał Marko Poletanovi­ć (na pierwszym planie), który właśnie wrócił do treningów po niegroźnym urazie.
 ??  ??
 ??  ??

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland