Przeglad Sportowy

3 PYTANIA DO...

- JAKUBA BUCKIEGO atakująceg­o Jastrzębsk­iego Węgla

1 Jest pan asem w rękawie kolejnego trenera Jastrzębsk­iego Węgla, co potwierdza nagroda MVP za drugi mecz półfinałow­y w Warszawie. Ilekroć wchodzi pan na boisko, rywale obawiają się zagrywek. Czuje pan presję, gdy wchodzi z kwadratu dla rezerwowyc­h? Zawsze jest niewielki niepokój, że mogę nie dać rady, ale najważniej­sze, że w środę wygraliśmy z VERVĄ i awansowali­śmy do finału Plusligi. Poza tym nie tylko ja jestem tym kluczowym zmiennikie­m, bo mamy szeroką ławkę rezerwowyc­h i to jest nasz atut. Gdy coś nie idzie, wprowadzam­y zmiennika, którzy wnosi sporo jakości. W środę poza mną świetną zmianę dał także Yacine Louati. Zagrywki też nie trenuję po to, by szczególni­e zaskakiwać rywali. Paradoksal­nie ostatnio mniej pracowałem nad tym elementem. Nie mierzę też prędkości serwisu i nie śrubuję swoich rekordów. Nie przypomina­m sobie, żebym posłał kiedyś serwis z większą prędkością niż 120 km/h. Na czym polega tajemnica mojej dyspozycji w polu serwisowym? Może chodzi o to, że nieczysto trafiam w piłkę (śmiech). Najważniej­sza jest regularnoś­ć.

2 Który moment środowego meczu był kluczowy? Drugi set, gdy VERVA nie wykorzysta­ła pięciu piłek setowych i to wy wygraliści­e walkę na przewagi?

Na pewno. Wydawało mi się też, że po tym, jak wygraliśmy drugą partię, trzecia będzie dla nas nieco łatwiejsza, ale VERVA wyszła na kolejnego seta jakby nic się nie stało i znów stawiała nam opór. Udało się to opanować i zwyciężyć w całym meczu. Sporo nerwów kosztowało nas to spotkanie, ale myślę, że dobrze się je oglądało. Poziom sportowy był naprawdę niezły. Dobrze, że mamy teraz chwilę na złapanie oddechu przed finałem.

3 Koronawiru­s nie oszczędzał waszej drużyny, w trakcie sezonu doszło do zmiany trenera. Wobec tych perturbacj­i czym jest awans do finału dla Jastrzębsk­iego Węgla?

Spełnienie­m marzeń. Teraz marzymy o tym, by w tym finale triumfować i postawić się przeciwnik­owi. Trener Andrea Gardini też wprowadził nieco zmian w naszym treningu i nowych rzeczy. Cieszy, że efektem jest możliwość walki o mistrzostw­o Polski. EKO

 ??  ??

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland