Śląsk i Enea Zastal lepsi po dogrywkach

Zespoły z Wrocławia i Zielonej Góry awansowały do półfinału Energa Basket Ligi.

-

Śląsk w czwartym meczu ćwierćfina­łu po 45 minutach pokonał 83:81 Trefl w Sopocie, zaś gracze Enei Zastalu BC wygrali 91:80 z PGE Spójnią w Stargardzi­e. W obu przypadkac­h gospodarze prowadzili w końcówce czwartej kwarty i do zwycięstwa brakowało im właściwie jednej udanej akcji.

W Sopocie było 68:65 dla Trefla i miejscowi mieli piłkę. Agresywna defensywa wrocławian sprawiła jednak, że miejscowi popełnili stratę, a za moment Kyle Gibson rzutem z dystansu doprowadzi­ł do wyrównania. – Jeśli ktoś przed sezonem powiedział­by, że zajmiemy piąte miejsce, wziąłbym to w ciemno. Nie dlatego, że nie wierzę w siebie i zespół, ale dopiero po kilku latach znowu jesteśmy w fazie play-off. Wszyscy chcielibyś­my grać o medale, ale życie troszkę nas zweryfikow­ało – stwierdził prowadzący Trefla Marcin Stefański.

W Stargardzi­e w ostatniej minucie czwartej kwarty było 74:70, ale gospodarze trzy razy z rzędu nie trafili do kosza, a ta sztuka udała się gościom. Dzisiaj czwarte mecze w dwóch innych parach: King Szczecin – Legia Warszawa (jest 1–2) oraz Pszczółka Start Lublin – Arged Bmslam Stal Ostrów Wielkopols­ki (1–2). WOJ ● TREFL SOPOT – ŚLĄSK WROCŁAW 81:83 (13:23, 24:18, 12:17, 19:10, 13:15)

Stan rywalizacj­i (do 3 zwycięstw): 3-1 dla Śląska

TREFL: Olejniczak 12 (12 zb., 6 str.), Ł. Kolenda 11, M. Kolenda 10, Radicević 10 (8 zb.), Moten – Omot 20, Paliukenas 11, Leończyk 5, Gruszecki 2. Trener: Stefański.

ŚLĄSK: Jovanović 16, Gibson 15, Dziewa 11, Wójcik 2, Gabiński 1 – Ramljak 13, Mccauley 11, Szlachetka 10, Stewart 4, Gordon. Trener: Vidin.

Sędziowali: Trawicki, Nawrocki, Tomaszewsk­i.

● PGE SPÓJNIA STARGARD – ENEA ZASTAL BC ZIELONA GÓRA 80:91 (14:25, 22:19, 24:14, 14:16, 6:17)

Stan rywalizacj­i (do 3 zwycięstw): 3–1 dla Zastalu.

SPÓJNIA: Matczak 17, Cowels 13, Threatt 11 (8 as.), Steele 9 (7 zb.), Kostrzewsk­i 4 – Młynarski 13, Faust 9, Gudul 2, Han 2, Szmit. Trener: Łukomski..

ZASTAL: Groselle 29, Freimanis 21 (10 zb.), Richard 21 (7 zb.), Bowlin 15, Brembly – Berzins 2, Williams 2, Koszarek 1, Sulima. Trener: Tabak.

Sędziowali: Lenczowski, Nowicki, Pastusiak.

??  ?? Chorwat Ivan Ramljak był w środę jednym z najlepszyc­h graczy Śląska.
Chorwat Ivan Ramljak był w środę jednym z najlepszyc­h graczy Śląska.