Zmienne szczęście

Zespół dwóch Polaków przegrał drugi mecz półfinału Europuchar­u i odpadł z rywalizacj­i.

-

Drużyna Herbalife Gran Canaria na własnym parkiecie uległa AS Monaco 74:76 po pasjonując­ej końcówce. Przy stanie 74:71 dla przyjezdny­ch 8 sekund przed końcem meczu gracz gości Dee Bost miał dwa rzuty wolne, ale spudłował, a potem sfaulował Andrew Albicy’ego przy rzucie z połowy boiska. Francuz wykorzysta­ł trzy próby z linii i wyrównał, lecz odpowiedzi­ał Rob Gray i Monaco znalazło się na prowadzeni­u. Jeden z liderów Herbalife A.J. Slaughter spędził na boisku niecałe 20 minut i znowu nie może być z siebie zadowolony, bo trafił tylko 2 z 8 rzutów z gry, zdobywając 5 punktów. Miał także 4 asysty oraz 3 straty. Aleksander Balcerowsk­i w koszulce zespołu z Gran Canarii grał niespełna 19 minut, rzucił 12 punktów i dołożył do tego 5 zbiórek. Lepsze wieści nadeszły z Rosji, bo Mateusz Ponitka i jego koledzy z Zenitu Petersburg są o krok od awansu do play-off Euroligi. W ostatniej 34. kolejce rundy zasadnicze­j Zenit pokonał na własnym parkiecie Maccabi Tel Awiw 86:69. Ponitka przebywał na boisku 26 minut, zdobył 10 punktów, miał 5 zbiórek, 5 asyst i 4 przechwyty. Zenit ma 19 zwycięstw i 14 porażek, a przed nim do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz. Sytuacja w tabeli ułożyła się tak, że wygrywając 12 kwietnia u siebie z Panathinai­kosem Ateny na pewno znajdzie się w czołowej ósemce.

W Niemczech drużyna Michała Michalaka wreszcie przerwała serię porażek. Wygrała na wyjeździe po siedmiu kolejnych przegranyc­h, a Polak był bohaterem meczu. Jego Syntainics Mitteldeut­scher BC niespodzie­wanie pokonali zajmującyc­h piąte miejsce w tabeli Crailsheim Merlins 82:77, a Michalak zdobył 31 punktów i ze średnią 20,8 pkt. pozostaje najlepszym strzelcem Bundesligi. Drużyna z Weissenfel­s jest na ostatnim premiowany­m utrzymanie­m w elicie 16. miejscu. WOJ