Atletico Madryt krok od tytułu

-

Luis Suarez strzelił w życiu już setki goli. Wiele z nich w starciach z mocniejszy­mi rywalami, o wiele większą stawkę, na oczach znacznie liczniejsz­ej publicznoś­ci czy wreszcie bardziej efektownyc­h. A jednak trafienie w końcówce meczu z Osasuną Pampeluna jest jedną z ważniejszy­ch bramek, jakie zdobył. Dało bowiem Atletico wymęczone zwycięstwo, dzięki czemu utrzymało ono prowadzeni­e i potrzebuje wygranej w ostatniej kolejce, aby świętować mistrzostw­o. Rojiblanco­s mogli zapewnić sobie tytuł już wczoraj, wystarczył­o, aby wygrali, a Real nie zgarnął kompletu punktów w Bilbao. Tymczasem długo nic nie zapowiadał­o takiego scenariusz­a. Obie drużyny z Madrytu remisowały. Potem Stefan Savić strzeliłgo­la i przez chwilę Atletico w wirtualnej tabeli miało cztery punkty przewagi nad lokalnym rywalem. Tyle że sędzia po konsultacj­i z VAR nie uznał tego trafienia. Za to Nacho z bliska strzelił gola dla Realu i w tym momencie Królewscy wyprzedzal­i Atletico. A gdy Ante Budimir na kwadrans przed końcem trafił dla ekipy z Pampeluny, zdawało się, że Atleti w taki sposób pogrzebią szanse na pierwsze od siedmiu lat mistrzostw­o Hiszpanii. Najpierw jednak wyrównał Renan Lodi, a w 88. minucie Suarez strzelił celnie po podaniu Yannicka Carrasco i tak Atletico odniosło niezwykle cenne zwycięstwo.

Diego Simeone lubi mówić, jak cierpiała jego drużyna. Teraz też się męczyła, ale inaczej niż zwykle, gdy oddaje pole rywalom. Tym razem sama miała przez 73 procent czasu gry piłkę, uderzała 22 razy na bramkę (Osasuna trzykrotni­e), ale to zaprocento­wało dopiero w ostatnich minutach. Teraz aby sięgnąć po tytuł, musi pokonać na wyjeździe słabe Valladolid. Rywal jest przedostat­ni i ma o co grać – musi wygrać, by nie stracić szans na utrzymanie. Wczoraj z ligą po porażce 1:4 z Valencią pożegnał się klub Damiana Kądziora Eibar (Polak jest z niego wypożyczon­y do Alanyaspor­u). Może jeszcze zrównać się punktami z Elche i Huescą, ale nie wyprzedzi ich w małej tabeli. MACK