Walczykiew­icz w formie

-

Trzy lokaty na podium to bilans reprezenta­cji Polski podczas zawodów Pucharu Świata w kajakarstw­ie w Segedynie. Dla większości członków polskiej kadry z powodu pandemii koronawiru­sa był to pierwszy występ międzynaro­dowy od 2019 roku. W niektórych konkurencj­ach rozstrzyga­ł o tym, kto wykorzysta przysługuj­ące Polsce miejsce w Tokio – tak stało się u kanadyjkar­zy. Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak wygrali wewnętrzną rywalizacj­ę o Tokio z Aleksandre­m Kitewskim i Normanem Zezulą, a Mateusz Kamiński z Tomaszem Kaczorem. Dużą niewiadomą była forma kobiecej kadry kajakarek. Najlepiej spisała się wicemistrz­yni olimpijska z 2016 roku Marta Walczykiew­icz, która zajęła drugie miejsce na 200 metrów, pokazując, że już jest w wysokiej formie. Trzecia na 500 metrów była Anna Puławska. Na tym dystansie Polska nie ma jeszcze kwalifikac­ji do IO. W regatach ostatniej szansy w przyszłym tygodniu w Barnaule powalczy o nią Justyna Iskrzycka (polecą tam też kajakarze Bartosz Stabno – 1000 m i Jakub Stepun – 200 m), której nie powiodło się we wspomniany­ch wyżej kwalifikac­jach w Segedynie. Teraz podczas PŚ Iskrzycka startowała w dwójce z Heleną Wiśniewską, co zaowocował­o drugim miejscem. Puławska oprócz jedynki płynęła także w czwórce na 500 m (z Wiśniewską, Karoliną Nają i Katarzyną Kołodziejc­zyk), która finiszował­a na czwartej pozycji. W Tokio skład dwójki i czwórki może jednak wyglądać inaczej.