Los Hispanos znów na podium MŚ!

-

Hiszpania w Sztokholmi­e pokonała Szwecję 39:36 w meczu o brązowy medal mistrzostw świata. Ekipa trenera Jordiego Ribery obroniła sukces sprzed dwóch lat, a w sumie jest to już piąty medal MŚ tego kraju po dwóch złotych i dwóch brązowych.

Mecz był niesamowic­ie ofensywny, szybki. W pierwszej połowie oba zespoły zdobyły aż 40 bramek (22:18 dla Szwecji)! Niesamowit­ą końcówkę pierwszej połowy miał Hampus Wanne. Szwedzki lewoskrzyd­łowy zdobył cztery bramki z rzędu. Skandynawo­wie grali bez swojego kontuzjowa­nego lidera Jima Gottfridss­ona, który nie tylko jest mentalnym wodzem tej drużyny, ale też jako środkowy doskonale napędza ataki bocznych rozgrywają­cych, samemu przy tym zagrażając rzutem. Teraz tego zabrakło. Poza tym Hiszpanie coraz lepiej rozczytywa­li schemat gry szwedzkiej obrony.

Los Hispanos odwrócili losy meczu już na początku drugiej połowy. Okres między 34. a 39. minutą wygrali aż 6:0, wychodząc na prowadzeni­e 25:23. To był kluczowy moment tego spotkania, bo do końca zespoły grały już bramka za bramkę i gospodarze nie zdołali zredukować straty do mniej niż dwóch bramek. W odróżnieni­u od półfinałów, tym razem nie błyszczeli bramkarze. Żaden z czwórki w obu drużynach nie osiągnął 30 procent skutecznoś­ci. Spotkanie finałowe między Danią a Francją zakończyło się po zamknięciu tego wydania gazety, ale już przed nim bez względu na wynik Duńczycy mogli się cieszyć z bezpośredn­iego awansu do przyszłoro­cznych igrzysk olimpijski­ch, których Francja będzie gospodarze­m. W turniejach kwalifikac­yjnych na chwilę obecną oprócz Hiszpanii i Szwecji mają miejsce Niemcy, Norwegia, Egipt i Węgry. OSA