Z RÓŻNYCH AREN Życiowy wynik Polki we Włoszech
AUTOMOBILIZM
{ARABIA SAUDYJSKA RAJD DAKAR. 12.
} etap (Janbu – Janbu, 328 km; OS 175 km); samochody: 1. SEBASTIEN LOEB, FABIAN LURQUIN (Francja, Prodrive Hunter) 1:39:41; 2. Guillaume de Mevius, Xavier Panseri (Belgia, Francja, Toyota Hilux) strata 5:09; 3. Vaidotas Zala, Paulo Fiuza (Litwa, Portugalia, Mini John Cooper) 5:21... 5. Krzysztof Hołowczyc, Łukasz Kurzeja (Polska, Mini John Cooper) 5:45; 109. Magdalena Zając, Jacek Czachor (Polska, Toyota) 2:26:37; klasyfikacja końcowa: 1. CARLOS SAINZ, LUCAS CRUZ (Hiszpania, Audi RS Q) 48:15:18; 2. de Mevius, Panseri 1:20:25; 3. Loeb, Lurquin 1:25:12... 45. Zając, Czachor 84:58:59; 47. Hołowczyc, Kurzeja 88:56:45. Motocykle: 1. KEVIN BENAVIDES (Argentyna, KTM) 1:48:40; 2. Toby Price (Australia, KTM) strata 1:00; 3. Luciano Benavides (Argentyna, Husqvarna) 1:14... 24. Konrad Dąbrowski (Polska, KTM) 13:40; 57. Bartłomiej Tabin (KTM 450 Rally) 41:22; klasyfikacja końcowa: 1. RICKY BRABEC (USA, Honda Team) 51:30.08; 2. Ross Branch (Botswana, Hero 450) strata 10:53; 3. Adrien Van Beveren (Francja, Honda CRF450) 12:25... 24. Dąbrowski 7:59:54; 56. Tabin 21:48:03. Challenger – klasyfikacja końcowa: 1. CRISTINA GUTIERREZ, PABLO MORENO HUETE (Hiszpania, Taurus T3) 53:59:47; 2. Mitchell Guthrie, Kellon Walch (USA, Taurus) strata 35:46; 3. Rokas Baciuska, Oriol Vidal Montijano (Litwa, Hiszpania, Can-am) 58:47. Quady – klasyfikacja końcowa: 1. MANUEL ANDUJAR (Argentyna, Yamaha) 64:16:53; 2. Alexandre Giroud (Francja, Yamaha) strata 7:59; 3. Juraj Varga (Słowacja, Yamaha) 4:03:25. Klasa SSV – klasyfikacja końcowa: 1. XAVIER DE SOULTRAIT, MARTIN BONNET (Francja, Polaris) 56:37:43; 2. Jerome de Sadeleer, Michael Metge (Francja, Team Galag) strata 2:25; 3. Yasir Seaidan, Adrien Metge (Arabia Saudyjska, Francja) 1:04:28...
27. Grzegorz Brochocki, Grzegorz Komar (Polska, Can-am) 86:50:45. Ciężarówki – klasyfikacja końcowa: 1. MARTIN MACIK, FRANTISEK TOMASEK, DAVID SVANDA (Czechy, Iveco) 54:34:48; 2. Ales Loprais, Jaroslav Valter, Jiri Stross (Czechy, Praga) strata 1:54:39; 3. Mitchel van den Brink, Moises Torrallardona, Jarno van de Pol (Holandia, Hiszpania, Iveco) 4:29:26; 4. Janus van Kasteren, Marcel Snijders, Dariusz Rodewald (Holandia, Polska, Iveco) 5:22:04.
BIATHLON
{ANTERSELVA PŚ. Kobiety – bieg indywidualny
} (12,5 km): 1. LENA HAECKI-GROSS (Szwajcaria) 36:49 (0); 2. Julia Simon 20.2 (2); 3. Lou Jeanmonnot (obie Francja) 31.4 (1)… 22. Natalia Sidorowicz 3:10.2 (2);
53. Anna Mąka 5:01.4 (4); 79. Daria Gembicka 7:25.7 (5); 80. Joanna Jakieła 7:31 (8); bieg ze startu wspólnego (15 km):
1. SIMON 34:42.5 (1); 2. Jeanmonnot 8.9 (0); 3. Haecki-gross 20.7 (1)… 29. Sidorowicz 4:38.0 (6); klasyfikacja generalna: 1. TANDREVOLD 719; 2. Justine Braisaz-bouchet 689; 3. Lisa Vittozzi (Włochy) 671… 41. Mąka 79; 49. Jakieła 54; 61. Sidorowicz 32. Mężczyźni – start wspólny (15 km): 1. VETLE SJASTAAD CHRISTIANSEN 35:51.4 (1); 2. Johannes Dale-skjevdal 10.7 (1); 3. Vebjoern Soerum (wszyscy Norwegia) 14.0 (1); kl. generalna: 1. JOHANNES THINGNES BOE 806; 2. Dale-skjevdal 714; 3. Tarjei Boe 708. Sztafety mieszane – 1+1: 1. VANESSA VOIGT, JUSTUS STRELOW (Niemcy) 38:58 (0+1); 2. Ingrid Landmark Tandrevold, Christiansen (Norwegia) 11.2 (0+8); 3. Lisa Theresa Hauser, Simon Eder (Austria) 28.3 (0+4)... 16. Natalia Sidorowicz, Jan Guńka (Polska) 2:53.3 (3+13); 2+2: 1. NORWEGIA (Juni Arnekleiv, Karoline Knotten, T. Boe, J. Boe) 1:04:36.3 (0+8); 2. Włochy (Dorothea Wierer, Vittozzi, Didier Bionaz, Tommaso Giacomel) 22.3 (0+5); 3. Szwecja (Anna Magnusson, Elvira Öeberg, Jesper Nelin, Martin Ponsiluoma (Szwecja) 1:07.8 (0+9)… 14. Polska (Jakieła, Gembicka, Konrad Badacz, Marcin Zawół) zdublowani (2+10).
BIEGI NARCIARSKIE
{OBERHOF} PŚ. Kobiety – sprint stylem klasycznym: 1. LINN SVAHN 3:04:05; 2. Frida Karlsson 0.33; 3. Jonna Sundling (wszystkie Szwecja) 2.06; 20 km klas. ze startu wspólnego: 1. KARLSSON 51:33.6; 2. Katharina Hennig (Niemcy) 2.3; 3. Kerttu Niskanen (Finlandia) 3.8; klasyfikacja generalna PŚ: 1. JESSICA DIGGINS (USA) 1579; 2. Svahn 1300; 3. Rosie Brennan (USA) 1191; 4x7,5 km:
1. SZWECJA (Svahn, Karlsson, Ebba Andersson, Sundling) 1:21:55.3; 2. Niemcy (Katherine Sauerbrey, Hennig, Pia Fink, Victoria Carl) 17.5; 3. Finlandia (Johanna Matintalo, Anne Kylloenen, Krista Parmakoski, Jasmi Joensuu) 2:11.3. Mężczyźni – sprint: 1. ERIK VALNES 2:42.75; 2. Ansgar Evensen 0.40;
3. Even Northug 3.31; 4. Harald Oestberg Amundsen (wszyscy Norwegia) 4.88… 30. Kamil Bury; 40. Maciej Staręga (obaj Polska); 20 km: 1. VALNES 46:03; 2. Martin Loewstroem Nyenget 0.9; 3. Paal Golberg 1.6; 4. Mattis Stenshagen (wszyscy Norwegia) 1.7; kl. generalna: 1. AMUNDSEN 1456; 2. Valnes 1227; 3. Golberg 1063… 104. Bury 37; 110. Staręga 33; 4x7,5 km: 1. NORWEGIA (Nyenget, Valnes, Golberg, Klaebo) 1:13:39.2; 2. Włochy (Dietmar Noeckler, Elia Barp, Simone Da
Natalia Sidorowicz (na zdjęciu) zajęła 22. miejsce w biegu indywidualnym w Anterselvie. Urodzona 9 września 1998 roku biathlonistka po raz drugi zdobyła punkty do klasyfikacji Pucharu Świata. 25-latka spudłowała dwukrotnie podczas czwartej wizyty na strzelnicy, wcześniej była bezbłędna (15 trafień na 15 podejść). Biegi indywidualne w Anterselvie rozegrano w nowej wersji – miały nie 15 i 20 km długości, ale 12,5 (kobiety) oraz 15 km (mężczyźni). Za pudło otrzymywało się 45 sekund zamiast karnej minuty. W niedzielnym biegu ze startu wspólnego uczestniczyło
pra, Federico Pellegrino) 0.1; 3. Norwegia II (Haavard Taugboel, Didrik Toenseth, Simen Hegstad Krueger, Stenshagen) 0.8.
BOBSLEJE
30 zawodniczek, w tym czołowa „25” klasyfikacji PŚ. Stawkę uzupełniło pięć biathlonistek spoza Top 25 z najlepszymi wynikami uzyskanymi w piątkowych zmaganiach. Sidorowicz była trzecia wśród rezerwowych. Po wycofaniu się Niemek i Włoszki, Polka przystąpiła do rywalizacji – zajęła 29. lokatę. W zmaganiach ze startu wspólnego panów na podium nie stanęli lider klasyfikacji generalnej Johannes Thingnes Boe (5. w niedzielę) {{SANKT MORITZ MŚJ (do 26 lat). Kobiety:
}
1. DEBORA ANNEN (Szwajcaria) 2:28.54; 2. Diana Filipszki (Niemcy) 0.01; 3. Linda Weiszewski (Polska) 0.58; dwójki: 1. CHARLOTTE CANDRIX, CYNTHIA KWOFIE 2:18.85; 2. Filipszki, Lauryn Siebert (wszystkie Niemcy) 0.53; 3. Annen, Julie Leuenberger 0.73… 5. Weiszewski, Julia Janus 1.03. Mężczyźni: 1. MAXIMILIAN ILLMANN, ERIK LEYPOLD 2:14.80; 2. Hans Peter Hannighofer, Tim Becker (Niemcy) 0.33; 3. Timo Rohrer, Dominik Hufschmid (Szwajcaria) 0.37… 7. Aleksy Boroń, David Buba 2.04; 16. Bartosz Sienkiewicz, Dominik Boiński 6.04.
KOLARSTWO
{AUSTRALIA SANTOS TOUR DOWN UNDER
}
(2. UCI WORLD TOUR). Klasyfikacja końcowa po sześciu etapach: 1. STEPHEN WILLIAMS (W. Brytania, Israel – Premier Tech) 19:13:34; 2. Jhonatan Narvaez (Ekwador, Ineos Grenadiers) 0:09; 3. Isaac Del Toro (Meksyk, UAE Emirates) 0:11…
94. Filip Maciejuk (Polska, Bora-hansgrohe) 15:38. {HISZPANIA CHALLENGE MALLORCA KOBIET. TROFEO
}
PALMA: 1. MAGDELEINE VALLIERES (Kanada, EF Education-cannondale) 138,2 km w 3:46:17; 2. Ashleigh Moolman (RPA, AG Insurance); 3. Mavi Garcia (reprezentacja Hiszpanii) obie 0:16; 4. Marta Lach (Polska, Ceratizit-wnt) 0:51... 17. Karolina Perekitko 0:53; 49. Aurela Nerlo (obie Winspace) 7:07;
89. Alicja Ulatowska (Soltec Iberoamerica) 16:10.
KOLARSTWO PRZEŁAJOWE
{BENIDORM PRZEŁAJOWY PŚ. Kobiety: 1.
}
FEM VAN EMPEL 52:53; 2. Puck Pieterse 0:01; 3. Ceylin del Carmen Alvarado 0:16; 4. Lucinda Brand (wszystkie Holandia) 0:27. Mężczyźni: 1. WOUT VAN AERT 1:01:06; 2. Michael Vanthourenhout 0:03; 3. Thibau Nys; 4. Eli Iserbyt (wszyscy Belgia) obaj 0:07; 5. Mathieu van der Poel (Holandia) 0:12… 23. Marek Konwa (Polska) 2:11.
KOMBINACJA NORWESKA
{KLINGENTHAL PUCHAR KONTYNENTALNY.
}
Kompakt: 1. JOANNA KIL (Polska) 13:01.4 (5. w serii skoków, 3. czas biegu na 5 km); 2. Sofia Eggensberger 12.2 (2./7.); 3. Marie Naehring (Niemcy) 12.9 (18./1.); Gundersen (sobota): 1. JENNY NOWAK (Niemcy) 13:29.7 (1./5.); 2. Kil 55.5 (2./3.);
3. Sophia Maurus (Niemcy) 1:14.6 (5./7.); Gundersen (niedziela):
1. MAURUS 14:08.2 (3./5.); 2. Kil 1.8 (7./3.); 3. Greta Pinzani (Włochy) 16.0 (5./6.); klasyfikacja generalna PK: 1. KIL 410; 2. Pinzani 284; 3. Naehring 261.
LEKKOATLETYKA
{DORTMUND SPARKASSEN INDOOR.KOBIETY
} – 60 m: 1. MAGDALENA STEFANOWICZ (Polska) 7.22 (rekord życiowy); 2. Alexandra Burghardt (Niemcy) 7.22; 3. Lorene Dorcas Bazolo (Portugalia) 7.23; 1500 m: Georgia Bell (W. Brytania) 4:03.54; w dal: 1. LAURA RAQUEL MULLER 6,81 – RŻ; 2. Mikelle Assani (obie Niemcy) 6,72 – RŻ; 3. Milica Gardasevic (Serbia) 6,69; 4. Malaika Mihambo (Niemcy) 6,65. i 2. w czwartkowej rywalizacji we Włoszech, starszy z braci – Tarjei Boe (szóste). Mimo to w trójce znaleźli się wyłącznie Norwegowie. W pojedynczej sztafecie mieszanej duet Sidorowicz, Guńka był
16. w stawce 25 dwójek, a w klasycznej rywalizacji polski mikst znalazł się na
14. pozycji wśród 24 ekip. Kolejna okazja do zdobycia punktów PŚ nadarzy się 29 lutego w Oslo, bo od 7 do 18.02 w Czechach odbędą się MŚ. PZ
{LUKSEMBURG MITYNG HALOWY. Kobiety – 60 m: 1. PATRIZIA
} VAN DER WEKEN (Luksemburg) 7.09 RŻ; 2. Oriann Oliere (Francja) 7.17; 3. Krystsina Tsimanouskaya (Polska) 7.21 (wyrównany rekord życiowy); 60 m pł: 1. Klaudia Siciarz (Polska) 8,31 (odpadła w przedbiegu). Mężczyźni – 200 m: 1. Albert Komański 20.77; 2. Marek Zakrzewski (obaj Polska) 20.80, halowy rekord Europy juniorów); 60 m pł: 1. ELIE BACARI (Belgia) 7.62; 2. Krzysztof Kiljan (Polska) 7.66; kula: 1. Bob Bertemes (Luksemburg) 21,20.
Mężczyźni – 60 m: 1. Joshua Hartmann (Niemcy) 6.59 (6.58 w elimin.); 800 m: 1. Robert Farken (Niemcy) 1:47.00; 60 m pł: 1. Yaqoub Al-yoha (Kuwejt) 7.58; tyczka: 1. Ersu Sasma (Turcja) 5,72.
{ALBUQUERQUE MITYNG HALOWY. Kobiety – 200 m: 1.
}
JULIEN ALFRED (St. Lucia) 22.28; 2. Rhashidat Adeleke (Irlandia) 22.49; 300 m: 1. Dina Asher-smith (W. Brytania) 36.77 (rekord kraju); 400 m: 1. Lanae-tava Thomas (USA) 51.97 RŻ;
1 mila: 1. Alicja Konieczek (Polska) 4:42.17; w dal: 1. Ackelia Smith (Jamajka) 6,73. Mężczyźni – 200 m: 1. Dominick Yancy (USA) 20.60; 800 m: 1. Yusuf Bizimana (W. Brytania) 1:46.47.
{[ANN ARBOR MITYNG HALOWY. Mężczyźni – 200 m: 1.
}
Cameron Miller (USA) 20.40.
{COLLEGE STATION MITYNG HALOWY. Kobiety – 60 m: 1.
}
Jacious Sears (USA) 7.10; mężczyźni – 400 m: 1. William Jones (USA) 45.90; tyczka: 1. Jacob Wooten (USA) 5,82;
{AIR FORCE ACADEMYMITYNG HALOWY. Mężczyźni
}
– tyczka: 1. Chris Nilsen (USA) 5,83; skok w dal: 1. Kareem Hatem Mersal (Włochy) 8,02 RŻ.
{LUBBOCK MITYNG HALOWY. Kobiety – 60 m pł: 1. Devynne
} Charlton (Bahamy) 7.75 (rekord kraju); wzwyż: 1. Temitope Simbiat Adeshina (Nigeria) 1,96 (rekord kraju). Mężczyźni – 200 m: 1. Tapiwa Makarawu (Zimbabwe) 20.29 (rekord kraju).
{[GAINESVILLE MITYNG HALOWY. Mężczyźni – 60 m pł: 1.
}
Trey Cunningham (USA) 7.47.
{MARYVILLE MITYNG HALOWY. Mężczyźni – tyczka: 1.
}
KC Lightfoot (USA) 6,00.
{[BELGRAD MITYNG HALOWY. Mężczyźni – kula: 1. Mesud
}
Pezer (Bośnia-hercegowina) 21,22 (halowy rekord kraju).
MMA
{WARSZAWA XTB KSW 90. Walka wieczoru:
} ARKADIUSZ WRZOSEK (Polska) – Ivan Vitasović (Chorwacja) TKO (ciosy) w 1. rundzie; inne walki: LAÏD ZERHOUNI (Francja) – Bartosz Fabiński TKO (ciosy) w 1. rundzie; ADAM SOLDAEV – Damian Stasiak (wszyscy Polska) TKO (cios) w 2. rundzie.
NARCIARSTWO ALPEJSKIE
{JASNA PŚ. Kobiety – slalom gigant: 1. SARA
}
HECTOR (Szwecja) 2:17.80; 2. Mikaela Shiffrin (USA) strata 1:52; 3. Alice Robinson (Nowa Zelandia) 2.71; 4. Zrinka Ljutic (Chorwacja 4.33; 5. Thea Louise Stjernesund (Norwegia) 4.40; 6. Lara Gut-behrami (Szwajcaria) 4.49... 27. Magdalena Łuczak 8.41; 35. Maryna Gąsienica-daniel (obie Polska) nie awansowała do drugiego przejazdu; klasyfikacja slalomu giganta: 1. GUT-BEHRAMI 485 pkt; 2. Federica Brignone (Włochy) 460; 3. Mikaela Shiffrin (USA) 429... 21. Gąsienica-daniel 70; 27. Łuczak 40. Slalom: 1. SHIFFRIN 1:48.21; 2. Ljutic strata 0.14