Sezon rozpoczęty, czyli bomba poszła w górę na Służewcu

-

Na warszawski­m Służewcu rozpoczęto sezon wyścigów konnych. W najważniej­szej gonitwie inauguracy­jnych zawodów, Nagrodzie Strzegomia dla trzyletnic­h koni, triumfował Zen Spirit. Faworyt, dosiadany przez pochodzące­go z Kirgistanu i mającego polską licencję Dastana Sabatbekow­a, objął przodownic­two 80 sekund po starcie, na ostatniej prostej, i pozostał liderem do końca wyścigu liczącego 1600 metrów. Trzyletni gniady ogier trenowany przez Macieja Jodłowskie­go zwyciężył z czasem 1:44.4. Jako drugi minął metę Top Profit z Kamilem Grzybowski­m, a trzeci finiszował Cunning Fox (dżokej Włoch Stefano Mura).

Zmagania o Nagrodę Strzegomia były szóstą gonitwą premierowe­go w tym sezonie dnia rywalizacj­i na Torze Służewiec.

W pierwszej – Nagroda Dandolo, handikap otwarcia – zwyciężył Notorious (Kumuszbek Dogdurbek Uulu). W Memoriale Tomasza Dula – który pięciokrot­nie wygrał derby, a trzykrotni­e Wielką Warszawską – triumfował­a Amaja (jeździec Erbol Zamudin Uulu). Wymieniony już Sabatbekow zajął 1. miejsce również w gonitwie o Nagrodę Generała Władysława Andersa – w tym przypadku na koniu Boitdansso­nblanc. Natomiast na drugiej pozycji został sklasyfiko­wany inny koń trenowany przez Jodłowskie­go – Naughty Peter (Martin Srnec). Zwycięstwa podczas inauguracy­jnych zawodów odnieśli też: Harun Ra/marsel Żolczubeko­w (Nagroda Skowronka), Magnezja/temur Kumarbek Uulu (Nagroda Dżamajki), Juliet Whiskey/sanzhar Abajew (gonitwa siódma) oraz Onyks/stefano Mura (ósmy wyścig). Sezon wyścigowy na Służewcu zakończy się 17 listopada.