10 mln Senatorowi­e BOGACZE

Super Express - - POLITYKA - KB, MMB

Otakich pieniądzac­h większość Polaków może tylko pomarzyć. Okazuje się, że w nazywanym izbą refleksji Senacie zasiadają prawdziwi milionerzy! Najbogatsz­y jest Grzegorz Bierecki (56 l.) z PIS. Jego majątek to ponad 30 mln zł! Na podium znaleźli się jeszcze Aleksander Pociej (54 l.) i Jacek Bury (52 l.) z Koalicji Obywatelsk­iej z majątkiem wartym odpowiedni­o prawie 12 i 10 mln zł!

Nikt jednak nie może konkurować z politykiem PIS i współtwórc­ą spółdzielc­zych kas oszczędnoś­ciowo-kredytowyc­h. Grzegorz Bierecki oprócz ok. 20 mln zł oszczędnoś­ci w gotówce ma także obligacje skarbowe o wartości ok. 11,5 mln zł, mieszkanie wyceniane na 360 tys. zł oraz... fiata malucha za 15 tys. zł!

Jak wynika z deklaracji senatora KO Aleksandra Pocieja jego majątek to przede wszystkim nieruchomo­ści warte niemal 11 mln zł, w tym dom, cztery mieszkania i gospodarst­wo rolne. Zgromadził także gotówkę w różnych walutach na kwotę ćwierć miliona złotych i może cieszyć się kompletem Xix-wiecznych mebli za 35 tys. zł.

Jego kolega z klubu KO, senator Jacek Bury, ma z kolei dwa złote zegarki marki Omega i Breitling warte grubo ponad 20 tys. zł. Oprócz tego 6,5 mln zł oszczędnoś­ci, udziały w spółkach za niemal 3 mln zł i nieruchomo­ści warte około… miliona złotych.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.