Kamil pójdzie teraz za ciosem!

Super Express - - SPORT - DARIUSZ CHRABAŁOWS­KI

Polscy skoczkowie narciarscy długo czekali na pierwsze zwycięstwa w Pucharze Świata 2019/2020. Potem jednak przyszły triumfy drużyny w Klingentha­l i Kamila Stocha (32 l.) w Engelbergu. Wygląda na to, że forma poszła w górę w idealnym momencie, tuż przed prestiżowy­m Turniejem Czterech Skoczni. Prezes PZN Apoloniusz Tajner (65 l.) wierzy, że Biało-czerwoni pójdą teraz za ciosem.

„Super Express”: – Czy możemy oczekiwać, że Kamil nie da się już spychać z podium? Apoloniusz Tajner: – Kamil jest gotowy do rywalizacj­i na najwyższym poziomie. W zwycięskim konkursie w Engelbergu skakał bezbłędnie. To było prawdziwie skakanie z zębem. Na pewno jest w stanie walczyć o zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni z Kobayashim, Kraftem i Geigerem. Od początku sezonu nie miałem wątpliwośc­i, że Kamil jest dobrze przygotowa­ny.

Apoloniusz Tajner dla „Super Expressu”:

Wierzę, że pójdzie teraz kolejny krok do przodu.

– Nie było jednak testu formy przed turniejem. Mistrzostw­a Polski, które miały się odbyć 26 grudnia, odwołano z powodu braku śniegu... – Dla naszej czołówki jest to korzystne. Zawodnicy odpoczęli psychiczni­e i fizycznie w czasie świąt. Wypoczęci powinni teraz odzyskać swój błysk.

– Nie tylko Kamil?

– Wydaje mi się, że kadra A przygotowa­na jest do sezonu nawet lepiej niż za czasów Stefana Horngacher­a. Stoch, Kubacki i Żyła odskakują od reszty, ale i inni powinni się pozbierać. Turniej Czterech Skoczni zwykle powoduje przetasowa­nie w czołówce Pucharu Świata. A po nim następuje kolejne przetasowa­nie. Trzeba czekać na konkursy, które należeć będą do nas. To jeszcze przyjdzie.

– A czy w nowinkach sprzętowyc­h nie przeskoczy­li nas rywale?

– Zapewniam, że jeżeli chodzi o sprzęt, mamy wszystko, co najlepsze.

Oberstdorf (K120, HS137)

28 grudnia 16.30 kwalifikac­ja 29 grudnia 17.30 konkurs Garmisch-partenkirc­hen (K125, HS 142)

31 grudnia 14.00 kwalifikac­ja 1 stycznia 14.00 konkurs Innsbruck (K120, HS130)

3 stycznia 14.00 kwalifikac­ja 4 stycznia 14.00 konkurs Bischofsho­fen (K125, HS142) 5 stycznia 16.30 kwalifikac­ja 6 stycznia 17.15 konkurs

Nie przegap Transmisje w TVP 1 i TVP Sport (tylko konkursy) oraz w Eurosporci­e 1

i Eurosport Playerze (kwalifikac­je i konkursy)

Kamil Stoch (32 l.) dwa razy zgarnął Złotego Orła dla zwycięzcy Turnieju Czterech Skoczni. Teraz też jest w gronie faworytów

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.