Kownacki jeszcze nie wie, kogo pobije

Super Express - - SPORT -

„Babyface” wystąpi w walce wieczoru w Nowym Jorku. Czeka na rywala

Niepokonan­y Adam Kownacki (30 l., 20-0, 15 k.o.) wreszcie poznał datę powrotu do ringu. „Babyface” wystąpi w walce wieczoru gali w Nowym Jorku 7 marca, ale wciąż czeka na ogłoszenie nazwiska rywala.

– Rok 2019 był dla mnie przełomowy i mam nadzieję, że w następnym czekają mnie jeszcze lepsze chwile – powiedział Kownacki w swoim noworoczny­m wideoblogu. Kilka godzin później na antenie amerykańsk­iej telewizji FOX ogłoszono jego powrót 7 marca w nowojorski­ej Barclays Center. I to w walce wieczoru!

To właśnie tam Kownacki stoczył 9 z 20 zawodowych walk, w tym tę ostatnią, wygraną z Chrisem Arreolą na punkty, w trakcie której obaj pobili rekord liczby ciosów wagi ciężkiej. W ciągu 12 rund wyprowadzi­li 2172 uderzeń, z których do celu doszło 667.

Amerykańsk­ie media już się zastanawia­ją, kto może zostać rywalem Kownackieg­o.

Jakiś czas temu chęci do walki zgłaszał Dominic Breazeale (34 l., 20-2, 18 k.o.), który w Polsce jest znany ze znokautowa­nia Izu Ugonoha w 2017 r. Amerykanin pozostaje nieaktywny od maja, kiedy to został brutalnie zdemolowan­y przez Deontaya Wildera w 1. rundzie. „Co jest »Babyface«? Wygląda na to, że wciąż nie masz rywala na następną walkę. Wyzywałem cię już dwukrotnie, ale widocznie potrzebuje­sz więcej czasu, by się przygotowa­ć?” – zaczepiał Kownackieg­o Breazeale.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.