Kubacki Małyszowi nie podskoczy

Super Express - - SPORT - DCH, DO

Po dwóch konkursach Turnieju Czterech Skoczni w czołówce klasyfikac­ji generalnej jest Dawid Kubacki (29 l.). Polak nadal zachowuje szanse na zwycięstwo w tej prestiżowe­j imprezie. Ale nawet jeśli uda mu się wygrać Złotego Orła, to nie zarobi tak dużych pieniędzy, jak Adam Małysz (42 l.) na początku XXI w.

Turniej Czterech Skoczni to jedna z najbardzie­j prestiżowy­ch imprez w całym cyklu Pucharu Świata. Idą za tym duże pieniądze, które mogą zarobić zawodnicy. Pod tym względem znacznie lepiej było jednak kilkanaści­e lat temu. Adam

Małysz w sezonie 2000/2001, kiedy wygrał TCS, zarobił 170 tys. franków szwajcarsk­ich (90 tys. za wygranie imprezy i 80 tys. za miejsca w czterech konkursach), czyli ponad 433 tys. zł, a w dodatku samochód terenowy. Na zwycięzcę tegoroczne­go turnieju tak wysokie nagro- dy nie czekają. Obecnie za triumf w TCS można zarobić 20 tys. franków, czyli nieco ponad 78 tys. zł. Kubacki za dotychczas­o- we miejsca w kon- kursach (dwukrotnie 3. lokata), może być pewny, że jego konto zasili 12 tys. franków (47 tys. zł). 29-latek jest obec- nie 3. w klasyfikac­ji generalnej TCS i do prowadzące- go Ryoyu Kobayashie­go (23 l.) tra- ci 8,5 pkt.

Dawid Kubacki (29 l.) może wygrać cały turniej

Małysz wygrywa Turniej Czterech Skoczni

Żółta kartka dla Jose Mourinho (56 l.)

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.