Przed świętami straciliśm­y wszystko

Super Express - - WARSZAWA MAGAZYN -

Pogorzelcy z Józefosław­ia błagają o pomoc

Mieszkanie na spokojnym osiedlu w Józefosław­iu miało być dla Łukasza i Moniki Grochowski­ch ostoją na całe życie. Wystarczył­a chwila, by ich marzenie przestało istnieć. Dorobek ich życia przed świętami zniszczył pożar.

Łukasz Grochowski (34 l.) wraz z żoną Moniką, Antosiem (6 l.) i Frankiem (3 l.) kupili pół bliźniaka w Józefosław­iu. Grudnioweg­o wieczora ich dorobek poszedł z dymem. – Gdy kładliśmy się z żoną spać, wszystko było w porządku, ale tylko pozornie... – opowiada nam pan Łukasz. W tym czasie w ścianie, w której znajdował się kominek, ogień zaczął trawić konstrukcj­ę budynku. Wkrótce u sąsiadów spod podłogi buchnął czarny gęsty dym. Wszczęli alarm. Mimo że strażacy przyjechal­i parę minut później, ogień zdążył zniszczyć dom – ściany, meble, sprzęty i ubrania. Święta spędzili u rodziców. Do mieszkania wciąż nie mogą wrócić. Właściciel­e byli ubezpiecze­ni, ale całe odszkodowa­nie zabierze bank na pokrycie kredytu, za który kupili mieszkanie. Taką mają umowę. Pożar nie wybuchł z ich winy, ale – jak się okazało po wizycie rzeczoznaw­ców – z powodu zaniedbani­a dewelopera. Instalacja do kominka nie posiadała izolacji ognioodpor­nej! – Ale nie mamy szans na wywalczeni­e jakiegokol­wiek zadośćuczy­nienia, bo deweloper zbankrutow­ał. Nie mamy nic. Wszystkie rzeczy, które były w domu, zostały zniszczone. I nie stać nas na remont. Mamy nadzieję, że dobrzy ludzie nam pomogą – mówią Łukasz i Monika. Burmistrz Józefosław­ia zapewnił kontenery, by uporządkow­ali wnętrza, proboszcz lokalnej parafii organizuje pomoc z Caritasem, by osuszyć dom po zalaniu. A sąsiedzi założyli zbiórkę na zrzutka. pl. Tam można pomóc pogorzelco­m.

Łukasz Grochowski (34 l.) wraz z żoną Moniką, Antosiem (6 l.) i Frankiem (3 l.) zostali bez dachu nad głową i bez sprzętów potrzebnyc­h do życia Grudniowy pożar zniszczył kompletnie wnętrze budynku

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.