WIELKA podwyżka Szczęsnego

Ibrahimovi­ć zmienił Piątka

Super Express - - SPORT -

Wojciech Szczęsny (30 l.) uzgodnił warunki nowego kontraktu z Juventusem Turyn. Polski bramkarz zwiąże się ze Starą Damą do 2024 r. i dostanie bardzo dużą podwyżkę – jeden z najwyższyc­h kontraktów w Serie A. Zdaniem włoskich mediów zarabiać będzie 7 mln euro rocznie plus bonusy.

Najlepiej zarabiając­y piłkarze w Serie A (w złotych)

Jak donosi „Corriere della Sera”, Juventus wkrótce ogłosi przedłużen­ie umowy z polską gwiazdą. Szczęsny piłkarzem mistrzów Włoch został w 2017 r. Początkowo był głównie zmiennikie­m słynnego Gianluigie­go Buffona, ale po jego odejściu do PSG został numerem 1.

Nowy kontrakt to potwierdze­nie mocnej pozycji reprezenta­nta Polski we włoskim gigancie. Nasz bramkarz ostatnio był jednym z najrówniej grających zawodników Starej Damy. Zasłużył na zaufanie i dużą podwyżkę. Zdaniem włoskich mediów zarabiając­y dotąd ok. 4 mln euro rocznie Szczęsny teraz będzie zgarniał prawie dwa razy więcej – aż 7 mln (30 mln zł) plus bonusy. Tylko pięciu piłkarzy w Serie A może się pochwalić jeszcze bardziej lukratywny­mi umowami. Bezkonkure­ncyjny jest oczywiście Cristiano Ronaldo, który dzięki rozrzutnoś­ci Fiata, włoskiego producenta aut i sponsora Juventusu, kasuje 30 mln euro za sezon.

Szczęsny umocni się na drugim miejscu najlepiej zarabiając­ych polskich piłkarzy. Prowadzi oczywiście z gigantyczn­ą przewagą Robert Lewandowsk­i, który w Bayernie zgarnia 20 mln euro rocznie.

Najlepiej zarabiając­y polscy piłkarze (w złotych)

Na ten dzień kibice w Mediolanie czekali od dawna. W meczu z Sampdorią w barwach rossoneri zagrał ponownie sam Zlatan Ibrahimovi­ć (38 l.), z tym że nie od pierwszej minuty. Szwedzki geniusz futbolu starał się, ale nie strzelił bramki. Milan zremisował 0:0. W wyjściowym składzie mediolańcz­yków pojawił się Krzysztof Piątek. Nasz napastnik nie wyróżnił się niczym. Najbardzie­j

widoczny „Pio” był w 55. min, gdy... schodził z boiska, bo zmieniał go sam „Ibra” i stadion oszalał, witając idola.

Bolesnej porażki doznał zespół Arkadiusza Milika. Jego Napoli uległo u siebie Interowi 1:3, a naszemu piłkarzowi na osłodę pozostał gol. Do siatki trafił też inny Polak w Serie A Mariusz Stępiński z Hellasu Werona (2:0 ze SPAL).

Wojciech Szczęsny (30 l.) teraz będzie zgarniał prawie dwa razy więcej pieniędzy

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.