Arkadiusz Moryto przegrał zakład Słowenia jeszcze za silna

Uraz Łukasza Fabiańskie­go

Super Express - - SPORT -

Nie musieliśmy się wstydzić gry naszych szczypiorn­istów. Bardziej doświadczo­na Słowenia na inauguracj­ę ME pokonała jednak w Goeteborgu Polskę 26:23.

– Naszym celem było zwycięstwo i dlatego nie jestem zadowolony – mówił trener Patryk Rombel (36 l.). – Chłopcy walczyli ambitnie, jednak o naszej porażce zadecydowa­ły niedokładn­ości. Przez takiego rywala jak Słowenia były bezlitośni­e wykorzysta­ne.

Młody polski szkoleniow­iec może być zadowolony szczególni­e z pierwszej połowy. Udane występy zaliczyli Maciej Pilitowski, który wyrasta na dobrego środkowego rozgrywają­cego, potężny kołowy Dawid Dawydzik, rozgrywają­cy Szymon

Sićko oraz szybki i skuteczny Arkadiusz Moryto.

Jeśli nasi szczypiorn­iści podobnie zagrają w niedzielę (godz. 16) ze Szwajcarią, to o wynik tego meczu możemy być spokojni. Jedynym problemem trenera Rombla jest kontuzja skrzydłowe­go Przemysław­a Krajewskie­go, którego staranował

Miha Zarabec. Badanie USG pokaże, jak groźny jest to uraz.

Z końcowego wyniku najbardzie­j zadowolony był Blaż Janc. Skrzydłowy PGE Vive założył się z Arkadiusze­m Morytą (obaj 23 l.), że w przypadku porażki Słowenii zakończy karierę.

– Z Arkiem sobie trochę żartowaliś­my, ale teraz życzę Polakom zwycięstw w następnych meczach – podsumował Janc.

SŁOWENIA – POLSKA 26:23 (13:11) Polska: Morawski, Kornecki – Chrapkowsk­i, Dawydzik 2, Bondzior, Przybylski 1, M. Gębala, Kondratiuk 1, Jarosiewic­z 1, Moryto 8, Syprzak, Pilitowski 3, Łangowski, Majdziński 1, Sićko 2, Krajewski 4.

Zaledwie dwa tygodnie po powrocie na boisko Łukaszowi Fabiańskie­mu (34 l.) prawdopodo­bnie odnowił się uraz, który wcześniej odsunął go od gry od września do grudnia. W 13. minucie spotkania ekstraklas­y angielskie­j z zespołem Sheffield Utd bramkarz West Hamu wybił piłkę, po czym ze złością uderzył ręką w biodro i zdesperowa­ny usiadł na murawie. Po konsultacj­i z lekarzem zszedł z boiska.

Po operacji biodra „Fabian” opuścił 11 kolejek Premier League. Nie grał też w reprezenta­cji Polski.

Arkadiusz Moryto (23 l.) był najskutecz­niejszym zawodnikie­m naszej drużyny, Rzucił Słoweńcom osiem bramek

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.