Świerczok za Niezgodę?

Legia pilnie szuka napastnika. Kandydatem gracz Ludogorca Razgrad Polak niechciany w Mediolanie. Ratunek nadejdzie z Londynu

Super Express - - SPORT - PIOTR KOŹMIŃSKI

Legia poleciała w sobotę na zgrupowani­e do Turcji już bez Jarosława Niezgody (25 l.). Najlepszy snajper ekstraklas­y (14 goli jesienią) uda się lada moment na testy medyczne do Portland Timbers i, jeśli je zaliczy, w przyszłym sezonie zobaczymy go w MLS. Legia pilnie szuka nowego napastnika. Być może znajdzie go w Bułgarii.

W ataku zostali tylko Jose Kante, Vamara Sanogo (wraca po ciężkiej kontuzji), Marcin Rosołek i Kamil Kostorz. Na Ł3 zdają sobie sprawę, że to zdecydowan­ie za mało. Jeden z głównych tropów poszukiwań nowego snajpera prowadzi do Bułgarii, do Ludogorca, gdzie gra Jakub Świerczok (w grudniu skończy 28 lat).

Polak dość często jest w Razgradzie rezerwowym, a bułgarskie wróbelki ćwierkają, że nowy trener, Czech Pavel Vrba, też nie widzi go w składzie. W tym sezonie Świerczok rozegrał 15 spotkań, w których strzelił 4 gole. Ogólny jego ligowy dorobek w Ludogorcu to 52 spotkania i 22 bramki.

Wydaje się, że i dla niego w takiej sytuacji powrót do Polski

to dobre wyjście. Z naszych informacji wynika, że zarobki Świerczoka, z różnymi bonusami, przekracza­ją 300 tys. euro netto rocznie. Ale nawet jeśli jest to kwota jeszcze trochę wyższa, to Legię po sprzedaży Niezgody (wicemistrz Polski ma dostać ponad 5 mln dolarów po zrealizowa­niu wszystkich bonusów) stać na opłacanie jego kontraktu. Ogólny dorobek Świerczoka w ekstraklas­ie (Zawisza, Górnik Łęczna, Zagłębie Lubin) to 68 spotkań i 27 goli.

Legię czekają jednak rozmowy nie tylko z samym piłkarzem, ale przede wszystkim z jego klubem, bo Świerczok ma umowę z Ludogorcem do grudnia 2021 r.

Były gracz Kaiserslau­tern nie jest jedynym kandydatem do wzmocnieni­a napadu Legii.

Tak się składa, że obecnie na rynku do wzięcia jest czterech byłych snajperów klubu z Łazienkows­kiej: Carlitos, Nikolić, Prijović i Orlando Sa. Żaden z nich jednak do Legii raczej nie wróci. Pierwszego nie chcą w klubie, a trzej pozostali są poza zasięgiem finansowym.

A zatem albo Świerczok, albo as z rękawa?

Jakub Świerczok (28 l.) ostatnie lata spędził w bułgarskim Ludogorcu Jarosław Niezgoda (25 l.) odchodzi z Legii do amerykańsk­iego Portland Timbers

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.