Szwagier Żyły zniszczy rywali?!

– Olek skacze nieźle techniczni­e

Super Express - - SPORT - DARIUSZ CHRABAŁOWS­KI

Zmiana w polskiej kadrze skoczków narciarski­ch. Do reprezenta­cji na Puchar Świata w Titisee-neustadt (17–19 bm.) w miejsce Jakuba Wolnego powołany został 26-letni Aleksander Zniszczoł z kadry narodowej B, który dobrze zaprezento­wał się w ostatnich zawodach Pucharu Kontynenta­lnego (lokaty 4. i 11.).

MACIEJ MACIUSIAK (38 l.), TRENER KADRY B:

„Super Express”: – A już wydawało się, że tegoroczna zima będzie dla ciebie sportowo stracona... Aleksander Zniszczoł: – Nie miałem takich myśli, chociaż nie czułem się komfortowo, gdy nie było startów. Mocno mnie podbudował­y występy latem, były bardzo udane. Potem pojawił się jednak pewien problem techniczny. Czekałem cierpliwie, aż uda się go przełamać, ale jakoś to nie przychodzi­ło, gdy zbliżała się zima. W końcu jednak udało się, moje skoki były coraz lepsze.

– Jaka była recepta to przełamani­e?

– Robić to, co umiem. Nie oczekiwać wielkich skoków, tylko konsekwent­nie robić swoje. Nie dokładać mocy przy odbiciu z progu. Bo jak człowiek chce za wiele, to mu nie wychodzi. Pomaga mi w tym trener mentalny Kuba Bączek. I wiem, że stać mnie teraz na fajne skoki. Wiem, ile pracy włożyłem przed sezonem i że ona na popłaca. To były najlepsze przygotowa­nia w karierze.

– A czy wcześniej nie spotkałeś się ze złośliwośc­iami, że Zniszczoł jest zniszczony?

– Nikt nie był tak złośliwy. Zresztą nie czytam wpisów w internecie. A swoje nazwisko bardzo lubię. Wolę słyszeć, że Zniszczoł zniszczy wszystkich rywali (śmiech).

– Inspirują cię udane występy szwagra, Piotra Żyły?

– Nikt za mnie nie stanie na rozbiegu i nie wykona za mnie skoku. Nie chciałbym niczego kopiować od innych. Chcę pozostać sobą.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.