Śmiertelny wirus dotrze na Okęcie?

Super Express - - WARSZAWA MAGAZYN -

Należy unikać bliskiego kontaktu z osobami z ostrymi objawami infekcji dróg oddechowyc­h, trzeba często dezynfekow­ać ręce i unikać bliskiego kontaktu z żywymi lub martwymi zwierzętam­i.

Ponadto podróżni z objawami zakażenia dróg oddechowyc­h powinni zakrywać usta i nos podczas kichania – tak brzmi najnowszy komunikat mazowiecki­ego sanepidu w sprawie śmiertelne­go wirusa z Chin.

Doniesieni­a o epidemii w Chinach postawiły na nogi służby na całym świecie – również w Polsce. Najbardzie­j prawdopodo­bną drogą, którą może on trafić do naszego kraju, jest samolot. Loty z i do Chin odbywają się głównie z Okęcia. Czy wirus dotrze do Warszawy?

– Od 31 grudnia 2019 r. do 21 stycznia 2020 r. zgłoszono ogółem 295 potwierdzo­nych laboratory­jnie przypadków nowego zakażenia koronawiru­sem, w tym cztery zgony. Spośród zgłoszonyc­h przypadków 291 pochodziło z Chin, a cztery przypadki zgłoszono poza Chinami – czytamy w komunikaci­e Mazowiecki­ego Państwoweg­o Wojewódzki­ego Inspektora Sanitarneg­o.

– U zgłoszonyc­h osób wystąpiły takie objawy, jak gorączka, kaszel i duszność oraz typowe cechy wirusowego zapalenia płuc. Odnotowane przypadki wśród personelu medycznego opiekujące­go się chorymi potwierdza­ją, że wirus przenosi się z człowieka na człowieka – ostrzega sanepid.

Lotnisko na Okęciu obsługuje loty do Chin Na razie sanepid wydał jedno ostrzeżeni­e

Zabójczy wirus rozprzestr­zenia się drogą kropelkową

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.