Bohater afery podsłuchow­ej zamieszkał w raju

Konrad L. doradza bogaczom, jakie wina pić na plaży o zachodzie słońca

Super Express - - PIERWSZA STRONA -

Na końcu świata, ponad 7 tys. km od warszawski­ej restauracj­i Sowa i Przyjaciel­e, nikt nie słyszał o aferze podsłuchow­ej, która przed laty przyczynił­a się do upadku rządu Donalda Tuska (63 l.). Właśnie na jednej z rajskich wysepek, należącej do Malediwów, swe szczęście odkrył jeden z kelnerów skazanych w aferze. Jak ustalił „Super Express”, Konrad L. (33 l.) odnalazł się w roli specjalist­y od win w luksusowym resorcie.

10 miesięcy w zawieszeni­u oraz grzywna – taką karę wymierzył Konradowi L. warszawski sąd w głośnym procesie dotyczącym podsłuchiw­ania najważniej­szych polityków i biznesmenó­w w Polsce. Wkrótce po aferze kelner wydał książkę, a następnie wyemigrowa­ł do Wielkiej Brytanii. W Londynie został uznanym sommeliere­m (kelnerem, który doradza w zakresie win – red.) w modnej chińskiej restauracj­i. Ale najwidoczn­iej jego ambicje sięgały jeszcze wyżej i… dalej. A konkretnie na położone na Oceanie Indyjskim Malediwy, na wysepkę Medhufaru. To istny raj dla bogaczy. Za jedną noc w resorcie Soneva Jani, w którym pracę znalazł L., trzeba zapłacić od 11 do nawet ponad 100 tys. zł!

Na miejscu na gości czeka wiele udogodnień jak: spa, kino, centrum sportów wodnych czy wreszcie same charaktery­styczne wille na wodzie, wyposażone w rozsuwane dachy, by móc podziwiać niebo. Spragnieni pysznych trunków mogą zaś liczyć na pomoc polskiego kelnera. Jak odkryliśmy na serwisach turystyczn­ych, goście chwalą pana Konrada za profesjona­lizm.

Jakiś czas temu resort oferował też atrakcję polegającą na degustacji wina, zaproponow­anego przez „sommeliera Konrada” na plaży o zachodzie słońca. Kilka miesięcy temu zaś przeprowad­zano tam rekrutację na młodszego specjalist­ę od wina, a osobą do kontaktu był właśnie L.

Cóż, widocznie w egzotyczny­m zakątku globu pokochali polskiego kelnera od podsłuchów…

Były kelner pracuje teraz jako specjalist­a od win

Były warszawski kelner pracuje teraz jako specjalist­a od win Wyrok w aferze taśmowej, o której wielokrotn­ie pisaliśmy, zapadł w 2016 r. Jedna doba w resorcie dla bogaczy kosztuje nawet 100 tys. zł POLSKA EUROPA AZJA AFRYKA OCEAN ATLANTYCKI MALEDIWY OCEAN INDYJSKI

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.