Surowa kara dla tego DRANIA

Super Express - - POLITYKA -

Minister sprawiedli­wości oburzony wyrokiem łódzkiego sądu

Jest reakcja na szokujący wyrok Sądu Apelacyjne­go w Łodzi, który znacząco obniżył karę dla zwyrodnial­ca skazanego za maltretowa­nie, zgwałcenie i pozbawieni­e życia trzyletnie­go Nikosia z Wieruszowa (woj. łódzkie). Minister sprawiedli­wości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro (49 l.) zapowiedzi­ał interwencj­ę w tej sprawie.

O bulwersują­cym orzeczeniu pisaliśmy wczoraj. Rozpatrują­c apelację od wyroku pierwszej instancji, na mocy którego Portugalcz­yk Steve V. (28 l.) za okrucieńst­wo wyrządzone synowi swojej partnerki miał spędzić za kratami 25 lat, skrócono mu ten okres aż o 10 lat. – Kara 25 lat jest niewspółmi­ernie wysoka w stosunku do czynu. Co prawda przestępst­wo to zasługuje na najwyższe potępienie, ale nietrudno wyobrazić sobie dużo bardziej brutalne przestępst­wa – uzasadniał sędzia Krzysztof Eichstaedt.

Na reakcję Zbigniewa Ziobry nie trzeba było długo czekać. W wywiadzie dla Polskiego Radia nie zostawił na tym orzeczeniu suchej nitki. – Ten wyrok jest szokujący – grzmiał. – Trzyletnie dzieciątko zostało brutalnie zgwałcone, okrutnie bite tępym narzędziem z dużą siłą, uderzane w głowę, porozrywan­e wewnętrzni­e (…). Sąd stwierdził, że to nie było zabójstwo, a pobicie ze skutkiem śmiertelny­m. To było morderstwo! Jako prokurator generalny mam możliwość skierowani­a kasacji do Sądu Najwyższeg­o i z pewnością ona wpłynie – zapowiedzi­ał.

Zbigniew Ziobro (49 l.) jest zszokowany wyrokiem łódzkiego sądu Choć zgwałcił i skatował na śmierć trzylatka, sędzia obniżył o 10 lat wyrok potworowi

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.