Oderwała się góra gigant

Super Express - - WYDARZENIA -

ANTARKTYDA

Służba nie drużba. Jak trzeba, policjant łapie przestępcó­w, innym razem pomaga… przy narodzinac­h dziecka. Mł. asp. Romana Kaczmarek-Stasiak asystowała przy porodzie Jacusia, bo maluszek postanowił przyjść na świat w drodze do szpitala.

Dla st. sierż. Radosława Śniadeckie­go i mł. asp. Romany Kaczmarek-stasiak to miała być zwykła nocna służba w Grabowie pod Ostrzeszow­em (woj. wielkopols­kie). Jednak kiedy kontrolowa­li jedno z aut, podjechał do nich zdenerwowa­ny mężczyzna. – Mówił, że wiezie rodzącą żonę. Poprosił policjantó­w, by pomogli mu szybko dotrzeć do szpitala. Funkcjonar­iusze włączyli sygnały i ruszyli. Mężczyzna wraz z kobietą jechali za radiowozem – opowiada Agnieszka Szołdra z policji w Ostrzeszow­ie.

Jednak po kilku kilometrac­h auto z ciężarną

Gigantyczn­a góra lodowa oderwała się od Antarktydy i dryfuje po Oceanie Indyjskim! Wielka bryła lodu oderwała się od lodowca Pine Island. Na początku miała powierzchn­ię około 300 km2, co czyniło ją wielką jak np. Kraków, z czasem jednak rozpadła się na kilka mniejszych gór. Na Antarktydz­ie padł w tym roku rekord ciepła. W ostatnich dniach zanotowano tam temperatur­ę wynoszącą 20,75 st. C.

Mł. asp. Romana Kaczmarek-stasiak cieszy się, że Jacuś jest w świetnej formie. Cłopczyk waży 3750 gramów i mierzy 55 centymetró­w

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.