Ruszył w POGOŃ za zdrowiem

Super Express - - SPORT - JERZY CHWAŁEK

Największy talent Pogoni Szczecin Kacper Kozłowski po kolizji samochodow­ej walczy o powrót do gry

Niespełna 17-letni Kacper Kozłowski jest wielką nadzieją Pogoni i jednym z najbardzie­j utalentowa­nych piłkarzy w Polsce. Ma za sobą cztery występy w ekstraklas­ie, ale na kolejne będzie musiał długo poczekać. W kolizji samochodow­ej doznał złamania trzech kręgów lędźwiowyc­h kręgosłupa. Teraz walczy o powrót na boisko.

Do wypadku doszło 10 stycznia, gdy młodzi piłkarze jechali na trening. Uderzyli w auto, które niespodzie­wanie wyjechało z bocznej ulicy. Najbardzie­j ucierpiał Kacper, siedzący obok kierowcy.

– Obecnie noszę gorset, który usztywnia i zabezpiecz­a moje plecy i kręgosłup – mówi Kacper. – W ubiegłym tygodniu miałem badanie tomografem, które wykazało, że kości zrastają się jak trzeba, ale jeszcze potrzeba czasu. Kiedy wrócę na boisko? Chciałbym jak najszybcie­j, bo brakuje mi piłki – uśmiecha się Kacper. – Ale pewnych rzeczy nie można przyspiesz­yć. Prognozy są takie, że mogę być gotowy do czerwca. Mógłbym wtedy zacząć z drużyną przygotowa­nia do nowego sezonu. Tęsknią za nim koledzy z reprezenta­cji Polski U-17, w której jest ważną postacią. Podczas niedawnego turnieju w La Mandze zrobili zdjęcie w koszulkach z napisem „Kozioł, wracaj do nas szybko”.

– To bardzo miłe z ich strony i podziękowa­łem im za to – mówi „Kozioł”. – Po wypadku byłem trochę załamany i miałem chwile zwątpienia, ale z dnia na dzień jest lepiej. Myślę sobie, że

drużyny dołączył Martin Braithwait­e (29 l.) z CD Leganes. Duńczyk kosztował 18 mln euro i podpisał kontrakt do czerwca 2024 r. każdemu z nas mogło to się przytrafić.

Pogoń bardzo troskliwie zajęła się młodym piłkarzem. Klub wynajął mu mieszkanie, żeby mama, która na stałe mieszka w Koszalinie, mogła starannie opiekować się synem. – Szkoda, że nie mogę teraz pomóc drużynie, ale zrobię to, jak wrócę na boisko, bo będę jeszcze bardziej głodny gry – zapowiada Kozłowski.

Kacper Kozłowski (17 l.) przechodzi intensywną rehabilita­cję

Robert Kubica (35 l.) testuje bolid Alfy Romeo. Wcześniej jeździł Williamsem

Młody piłkarz Pogoni zaliczył już cztery występy w ekstraklas­ie

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.