Najstarszy i najlepszy

Super Express - - ZAGRANICA -

Kto wystartuje w wyścigu o prezydenck­i fotel przeciwko Donaldowi Trumpowi? Wielu jest przekonany­ch, że to senator Bernie Sanders (79 l.) z Partii Demokratyc­znej w listopadzi­e zmierzy się z faworytem Partii Republikań­skiej. Powód? Sanders wysunął się właśnie na prowadzeni­e w walce o nominację po prawyborac­h w stanie Nevada.

Co prawda w Nevadzie przeliczon­o dopiero ok. połowy głosów, ale amerykańsk­ie media już okrzyknęły Sandersa

wielkim zwycięzcą. – Razem wygrajmy nominację Demokratów, pokonajmy Trumpa i zmieńmy kraj – skomentowa­ł Sanders wygraną. Z przeliczon­ych do tej pory głosów wynika, że Sanders uzyskał aż 40 proc. poparcia w głosowaniu powszechny­m. To trzeci stan, w którym wygrał.

Jego konkurenci z partii o nominację prezydenck­ą to m.in. były wiceprezyd­ent USA Joe Biden (78 l.), założyciel agencji prasowej Michael Bloomberg (78 l.) czy burmistrz South Bend, Pete Buttigieg (39 l.). Zagrożenie­m dla Sandersa może być ten drugi, który liczy na zwycięstwo w prawyborac­h 3 marca.

Pete Buttigieg (39 l.) Michael Bloomberg (78 l.) Joe Biden (78 l.) Bernie Sanders odniósł cenne zwycięstwo w Nevadzie Bernie Sanders wygrywa prawybory w Nevadzie 78 LAT 78 LAT 79 LAT

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.