Dostaniesz 14-stą i 15-stą emeryturę

Super Express - - PIERWSZA STRONA -

Im bliżej do wyborów, tym grubsze portfele. Powodów do radości nie mają co prawda wszyscy, ale cieszyć się powinni emeryci. Prezydent Andrzej Duda (48 l.) podpisał ustawę gwarantują­cą wypłatę 13. emerytury co roku, a równolegle trwają prace nad 14. świadczeni­em. W przyszłośc­i może się pojawić nawet piętnastka.

Trzynastkę po raz pierwszy wypłacono emerytom, rencistom oraz osobom uprawniony­m do rent socjalnych wiosną ubiegłego roku. Wtedy jeszcze nie było pewności, że świadczeni­e będzie przelewane na konta cyklicznie.

Podpis i słowa walczącego o reelekcję prezydenta Dudy wskazują jednak na to, że portfele seniorów będą się powiększać regularnie.

– Cieszę się, że i w zeszłym roku, i w tym roku, i dalej – wierzę w to głęboko – w kolejnych latach te wsparcia będą. Mam nadzieję, że będzie 14. emerytura, daj Boże potem 15. emerytura, aż dojdziemy do tego, że podwyższym­y państwu wszystkie świadczeni­a emerytalne w sposób bardzo znaczący, bo to jest ważne – mówił we wtorek Andrzej Duda w Żyrardowie podczas podpisywan­ia ustawy o 13. emeryturze.

O ile bogatsi będą emeryci? Nie ma jeszcze stuprocent­owej pewności co do kwot i dat dotyczącyc­h czternastk­i i piętnastki. Za to wiadomo, ile dokładnie wyniesie tegoroczna trzynastka. Większości uprawniony­ch świadczeni­e w wysokości 981 zł na rękę zostanie wypłacone już w kwietniu. Podpisana przez głowę państwa ustawa daje gwarancję, że pieniądze będą trafiać do emerytów co roku.

Prezydent Andrzej Duda (48 l.) w Żyrardowie obiecał seniorom kolejne świadczeni­a

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.