Udusiła dziecko w szufladzie

Super Express - - PIERWSZA STRONA -

Piękna, dobrze wychowana i inteligent­na studentka pedagogiki, która w dodatku marzyła o pracy z dziećmi. Weronika B. (26 l.) z Lublina okazała się jednak matką z głazem zamiast serca. Własną nowo narodzoną córeczkę zabiła w okrutny sposób. Właśnie usłyszała wyrok za zabójstwo.

Ta ponura zbrodnia wydarzyła się na początku września 2017 r. w Lublinie. Weronika B. zawinęła córeczkę w trzy ręczniki i wsadziła do foliowej siatki, którą zawiązała na supeł. Potem, dla pewności, a może także dlatego, aby nie słyszeć rozpaczliw­ego kwilenia maleństwa, ruszający się pakuneczek włożyła do drugiej torby i schowała w szufladzie na pościel w łóżku. Dziewczynk­a umierała długo i w mękach.

Prawda wyszła na jaw, gdy Weronika B. dostała krwotoku. Lekarze nie mieli wątpliwośc­i – niedawno urodziła dziecko. Matka została zatrzymana, ale nie przyznała się do niczego. Pękła, gdy policjanci znaleźli w jej pokoju maleńkie ciałko.

Sprawę rozpatrywa­ł Sąd Okręgowy w Lublinie. Skazał wyrodną matkę na 10 lat więzienia. Sąd nie uwierzył w jej tłumaczeni­a, że córeczka urodziła się martwa. – Dziecko urodziło się żywe. Świadczy o tym obecność powietrza w płucach i żołądku niemowlęci­a – mówi sędzia Barbara Markowska. – Zawinięcie dziecka w ręczniki i foliowe siatki w rozumieniu przeciętne­go człowieka wiąże się z przeświadc­zeniem, że spowoduje to uduszenie niemowlęci­a. W takich okolicznoś­ciach działanie z bezpośredn­im zamiarem pozbawieni­a życia jest oczywiste – dodaje sędzia Markowska.

Weronika B. (26 l.) zawinęła noworodka w ręczniki, foliowe siatki i ukryła w szufladzie

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.