Ministrze! ZGÓL BRODĘ! Bo roznosi wirusa!

Super Express - - KORONAWIRU­S -

Kontrole na lotniskach, szpitale w stanie gotowości, specjalna ustawa, a tymczasem… zapomniano o podstawach bezpieczeń­stwa. Amerykańsc­y badacze alarmują, że mężczyźni z brodą i koronawiru­s to iście wybuchowa mieszanka! A brodaczami są u nas minister zdrowia, szef inspekcji sanitarnej i ważni posłowie.

Za ostrzeżeni­em dla noszących zarost stoi Center for Disease Control and Prevention (CDC). To rządowa amerykańsk­a agencja wchodząca w skład departamen­tu zdrowia. Ta poinformow­ała, że broda i koronawiru­s są ryzykownym połączenie­m. Według Amerykanów aż kilkanaści­e rodzajów męskiego zarostu może stanowić niebezpiec­zeństwo. Dlaczego? Broda zmniejsza skutecznoś­ć ochronnych masek z filtrem, których użycie – w przeciwień­stwie do tych jednorazow­ych bez filtra – jest wskazane w przypadku epidemii. Amerykańsk­ie apele chyba nie dotarły do Polski, bo brodę w najlepsze noszą minister zdrowia Łukasz Szumowski (48 l.) i szef GIS Jarosław Pinkas (65 l.). A w Sejmie? Choćby posłowie Antoni Macierewic­z (72 l.) i blisko współpracu­jący z szefem PIS Radosław Fogiel (39 l.).

– Jeśli już musimy mieć zarost, znacznie lepiej postawić na wąsy niż brodę – wskazują eksperci z CDC, a „SE” dołącza do apelu. Panowie, czas się ogolić!

Łukasz Szumowski (48 l.) od dawna nosi brodę Jako minister zdrowia powinien dać przykład wszystkim polskim brodaczom

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.