Tu spocznie Paweł Królikowsk­i

Super Express - - GWIAZDY -

Już dziś pogrzeb Pawła Królikowsk­iego (†58 l.). Aktor, który zmarł w czwartek nad ranem, spocznie na warszawski­ch Powązkach Wojskowych obok słynnego reżysera Jerzego Gruzy (†87 l.). Msza żałobna odbędzie się w kościele seminaryjn­ym na Krakowskim Przedmieśc­iu w Warszawie o godz. 11. Będzie miała charakter państwowy.

Paweł Królikowsk­i przez ostatnie dwa lata życia był prezesem ZASP. Aktor bardzo angażował się w życie kulturalne, a także dbał o swoich starszych kolegów z Domu Artystów Weteranów w Skolimowie. Był również kochanym przez miliony Polaków aktorem. Dlatego też zdecydowan­o, że jego pogrzeb będzie miał charakter państwowy.

Jak dowiedział się „Super Express”, Królikowsk­i spocznie obok pochowaneg­o 21 lutego Jerzego Gruzy. W tej samej alei spoczywają takie gwiazdy, jak: Danuta Szaflarska (†102 l.), Alina Janowska (†94 l.), Gustaw Lutkiewicz (†92 l.) czy Tadeusz Pluciński (†92 l.). Na pogrzebie będą obecni przedstawi­ciele władz. Najprawdop­odobniej zostanie również odczytany list od prezydenta RP.

Serialowy Kusy zostanie pochowany obok Jerzego Gruzy

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.