WARZECHA POŁAJANKI MALKONTENT­A

Lubelskie guziki i szczyty paniki

Super Express - - OPINIE - Królewska szansa

W związku z koronawiru­sem Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie podjął decyzję, że mają przestać działać guziki do otwierania drzwi. Kierowcy muszą otwierać drzwi na każdym przystanku. Chodzi o to, żeby pasażerowi­e nie dotykali przycisków. Ciekaw jestem, jak w następnym kroku geniusze od transportu rozwiążą problem poręczy w autobusach. Wyjścia widzę trzy. Pierwsze – wymontować wszystkie poręcze. Wprawdzie pasażerowi­e będą się przewracać i trafiać do szpitala, ale przynajmni­ej nie z powodu koronawiru­sa. Drugie – przy wejściu postawić pracownika rozdająceg­o jednorazow­e rękawiczki. Choć tego mogą nie wytrzymać budżet w Lublinie i pasażerowi­e. Zwłaszcza w godzinach szczytu. Trzecie – najradykal­niejsze, ale najskutecz­niejsze: zawiesić działanie transportu publiczneg­o w Lublinie. Nie tylko nikt nie zarazi się w autobusie, lecz także miasto poczyni ogromne oszczędnoś­ci!

Jeśli państwo sądzą, że decyzja lubelskich speców to wyjątek, to się państwo grubo mylą. Zjawisko absurdalne­j histerii i paniki prowadzące­j do idiotyczny­ch decyzji, jest niestety normalne. Na przykład

w Australii (25 mln ludności i w środę wieczorem 41 potwierdzo­nych przypadków zachorowan­ia, połowa dochodzi już do siebie) opustoszał­y półki z papierem toaletowym. Wprowadzon­o jego racjonowan­ie. Dlaczego akurat papier toaletowy? Co on ma wspólnego z koronawiru­sem? Bóg raczy wiedzieć. Ci, którzy pamiętają Peerel, mogą mieć mściwą satysfakcj­ę, że teraz Australijc­zycy zrozumieją , co znaczyło biegać po mieście w poszukiwan­iu papieru. W Polsce na razie brakuje żelów do dezynfekcj­i rąk i maseczek, które i tak nic nie dają. Ciekawe, czego zabraknie w następnej kolejności. Idę o zakład, że będzie to coś bez związku z uzasadnion­ą ostrożnośc­ią i możliwości­ą zapobiegan­ia zarażeniu. Może skarpetki? Albo świeczki zapachowe? Urzędnikom z Lublina chciałbym podziękowa­ć za działania, które na pewno zapobiegną narastaniu paniki. Brawo!

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.