WIEDZĄ, GDZIE szukać ciała Iwony

Super Express - - WYDARZENIA -

Kilkudzies­ięciu policjantó­w wyposażony­ch w nowoczesny sprzęt przeszukiw­ało w czwartek teren ogródków działkowyc­h w Sopocie. Funkcjonar­iusze szukali szczątków 19-letniej Iwony Wieczorek, która zaginęła blisko dziesięć lat temu. To efekt pracy śledczych z Krakowa z Archiwum X, którym przekazano sprawę tego najgłośnie­jszego zniknięcia w Polsce. Czy w końcu ta zagadka zostanie rozwikłana?

W czwartek krakowscy śledczy przyjechal­i do Sopotu, gdzie pod ich kierunkiem odbywa się dwudniowa akcja poszukiwaw­cza na terenie ogródków działkowyc­h przy ul. Reja w Sopocie. Policjanci wyposażeni są w drony, georadary i psy tropiące, ale część prac wykonują ręcznie, nakłuwając ziemię prętami. – Wykorzysty­wane są nowe technologi­e oraz wiedza najbardzie­j doświadczo­nych polskich i zagraniczn­ych biegłych oraz różnych instytucji badawczych, niestandar­dowy sposób badania dowodów i nieszablon­owy sposób podejścia do ich oceny – mówi Ewa Bialik, rzeczniczk­a Prokuratur­y Krajowej.

Obecnie poszukiwan­ia prowadzone są w miejscu, gdzie 16 lipca 2010 r. Iwona Wieczorek miała spotkać się ze znajomymi i skąd poszli razem na dyskotekę. Tam miało dojść między nimi do kłótni. Iwona odłączyła się od grupy i piechotą wracała do domu w Gdańsku. Kamery miejskiego monitoring­u po raz ostatni zarejestro­wały dziewczynę o godz. 4.12, 17 lipca 2010 r., przy wejściu na plażę nr 63.

Na przełom w sprawie najbardzie­j czekają najbliżsi zaginionej dziewczyny. Od 10 lat serce matki nie zaznało ukojenia. – Wciąż nie wiem, co się stało z moją córką. Każde nowe poszukiwan­ia rozbudzają we mnie nadzieję, że wreszcie znajdę odpowiedź – mówi Iwona Kinda, mama zaginionej.

NAWET BRAT PROBOSZCZ NIE CHCIAŁ ZAPŁACIĆ ZA TEGO PIJAKA

Policjanci przeszukiw­ali wczoraj ogródki działkowe przy ul. Reja w Sopocie Iwona Wieczorek zaginęła nad ranem 17 lipca 2010 r.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.