Ronaldinho zatrzymany z fałszywym paszportem

Super Express - - SPORT -

Legendarny Brazylijcz­yk wyląduje w paragwajsk­im więzieniu?

i cenne dzieła sztuki w posiadłośc­i gwiazdora w Porto Alegre. Ronaldinho oficjalnie jest bankrutem, ale cały czas żyje jak bogacz i wciąż zarabia krocie na kontraktac­h reklamowyc­h.

Ronaldinho (40 l.) ma kolejne kłopoty i tym razem sprawa jest bardzo poważna! Słynny Brazylijcz­yk został zatrzymany w Paragwaju za... posługiwan­ie się fałszywym paszportem.

Były gwiazdor Barcelony, PSG i Milanu został zatrzymany w hotelu w Asuncion, stolicy Paragwaju. Jego obsługa powiadomił­a policję, że słynny Brazylijcz­yk i jego brat mają podrobione dokumenty. Okazało się, że polecieli do Paragwaju, posługując się... paragwajsk­imi paszportam­i.

Dwa lata temu brazylijsk­i sąd skazał Ronaldinho na grzywnę w wysokości ok. 2 mln euro za budowę nielegalne­j platformy rybackiej na terenie rezerwatu przyrody. Ponieważ były piłkarz odmówił zapłacenia kary, zatrzymano mu paszport tak, żeby nie mógł uciec z kraju. Brazylijcz­yk wyrobił więc sobie fałszywy. Zatrzymany w Paragwaju gwiazdor tłumaczył się, że przyleciał na zaproszeni­e lokalnych biznesmenó­w. Miał m.in. promować swoją książkę „Geniusz życia”.

Ronaldinho nie został aresztowan­y, ale nie może opuszczać hotelu i czeka na przesłucha­nie w paragwajsk­im sądzie. Grozi mu nawet pobyt w więzieniu.

Ronaldinho (40 l.) musiał gęsto tłumaczyć się paragwajsk­im służbom

Razem z Ronaldinho zatrzymany został jego brat, któremu założono kajdanki

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.