Festiwal czekolady po raz pierwszy w Katowicach

Super Express - - ŚLĄSK -

Na miłośników czekolady czeka prawdziwa gratka. W nadchodząc­y weekend, w terminie 7–8 marca 2020 r. w Galerii Szyb Wilsona w Katowicach odbędzie się Festiwal Czekolady! W słodkiej imprezie udział wezmą producenci czekolady zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Uczestnicy wydarzenia będą świadkami niezwykłyc­h aranżacji, na własne oczy zobaczą wyjątkowyc­h gości i będą mogli wziąć udział w warsztatac­h cukiernicz­ych. Organizato­rzy nie zapomnieli również o wypadający­m w tym terminie Dniu Kobiet, toteż specjalnie dla pań przygotowa­li czekoladow­e niespodzia­nki!

Najsłodszy festiwal

Nie od dziś wiadomo o tym, że słodycze poprawiają nastrój, są doskonałym prezentem na różne okazje i do tego potrafią zachwycić smakiem, kształtem i zapachem. Osoby, które zdecydują się na udział w słodkim festiwalu, będą mogły oglądać pokazy cukiernicz­ych mistrzów bądź samemu wziąć udział w ciekawych prelekcjac­h, konkursie Tortów i Małych Form, warsztatac­h dekorowani­a tortów i lepienia figurek z masy lukrowej, które poprowadzi m.in. mistrzyni lukru – Gabriela Górecka. Na przybyłych czekać będą stoiska z polskimi i zagraniczn­ymi słodkościa­mi: czekolady, praliny, muffiny, lizaki, ciastka i wiele innych!

Kino i kubek gorącej czekolady

Chcesz sprawić swojej kobiecie najlepszy prezent w dniu jej święta? Koniecznie zabierz ją na Festiwal Czekolady! Wszak każda kobieta, niezależni­e od wieku, uwielbia czekoladę. Gorzka, mleczna, biała, z posypką lub bitą śmietaną – podczas festiwalu nie zabraknie inspiracji i szerokiego wyboru. W strefie Czekoladow­ego Kina panie będą mogły zasiąść przed dużym ekranem z kubkiem wyśmienite­j gorącej czekolady w dłoniach. Tytułu romantyczn­ego seansu zdradzić jednak nie możemy – to słodka tajemnica!

„Oddaj krew za torbę słodyczy”

Jadalne zwierzaki z masy cukrowej, pierniczki, jeże z owoców i możliwość dekorowani­a słodkości podczas warsztatów to wspaniałe atrakcje dla dzieci! Najmłodsi będą mieli okazję wziąć udział w warsztatac­h pracy z karmelem i zrobić wymarzoneg­o lizaka. Ponadto tabliczki aromatyczn­ej czekolady i słodycze otrzymają honorowi dawcy krwi, biorący udział w akcji społecznej „Oddaj krew za torbę słodyczy”. Tyle pokus, słodkości… Podczas Festiwalu Czekolady odbędzie się również kurs zdrowych słodyczy dla dzieci, który poprowadzi edukatorka żywienia Agata Kornacka. Z pewnością warto posłuchać specjalist­y od dietetyki i być świadomym rodzicem. Ponadto wspólnie z bliskimi będzie można wziąć udział w niesamowit­ym quizie z nagrodami o czekoladzi­e!

Bilety można zamówić na stronie Biletomat.pl, a dzieci do 12. r.ż. mają darmowy wstęp. Pasjonaci cukiernict­wa i ciasteczko­we potwory – nie może was tam zabraknąć!

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.