Młode strzelby wypalą w Paryzu

Super Express - - SPORT -

Mbappe kontra Haaland, czyli pojedynek cudownych dzieci futbolu

PSG kontra Borussia Dortmund, czyli starcie cudownych dzieci europejski­ej piłki: z jednej strony Kylian Mbappe (22 l.), a z drugiej Erling Haaland (20 l.). Która ze wschodzący­ch gwiazd poprowadzi swój zespół do ćwierćfina­łu Ligi Mistrzów? Dziś w Paryżu wielka piłkarska bitwa, choć ze względu na koronawiru­sa odbędzie się bez publicznoś­ci.

Zarazek nie pozwolił o sobie zapomnieć, bo jak się okazało, Mbappe był... testowany na obecność koronawiru­sa! Czuł się niedobrze i postanowio­no zrobić badanie. Na szczęście wynik był negatywny, chodziło najpewniej o zwykłą anginę.

W pierwszym meczu 1/8 Ligi Mistrzów górą byli Niemcy, którzy wygrali 2:1 po dwóch bramkach Haalanda. Skromna wygrana niczego im jednak nie gwarantuje, bo Francuzi u siebie są bardzo groźni. A Mbappe jest w rewelacyjn­ej formie, w ostatnim meczu z Lyonem (5:1) w Pucharze Francji ustrzelił hat tricka i ma już w tym sezonie 30 goli na koncie. Nigdy wcześniej młody Francuz nie miał tak okazałego dorobku bramkowego na tym etapie sezonu.

Mbappe imponuje, ale… w Lidze Mistrzów Haaland ma w tym sezonie dwa razy więcej bramek od niego. Francuz trafiał pięć razy, a Norweg aż 10 (tylko jedna bramka mniej od lidera strzelców – Roberta Lewandowsk­iego).

W Paryżu zapowiada się więc wspaniały pojedynek młodych strzelb, a przecież na boisku,

poza nimi, zobaczymy wiele innych gwiazd z Neymarem na czele. Stykowy wynik pierwszego meczu sprawia, że emocje są gwarantowa­ne. Podobnie jak w drugim spotkaniu tego dnia, w którym Liverpool podejmie Atletico Madryt. W pierwszym meczu Hiszpanie pokonali obrońców tytułu 1:0.

Kylian Mbappe (22 l.) strzelił w tym sezonie 30 goli w 32 meczach, ale tylko pięć w Lidze Mistrzów

Nie przegap! PSG – Dortmund, Polsat Sport Premium 2, dziś od 21.00 Liverpool – Atletico Madryt, TVP 1, TVP Sport, Polsat Sport Premium 1, dziś od 21.00 Erling Haaland (20 l.) dziesięć razy trafiał do bramki w bieżącej edycji LM

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.