Telewizja Polska zmienia ramówkę

* Więcej programów dla dzieci i młodzieży * Nie będzie przerw na reklamy

Super Express - - KORONAWIRU­S -

Telewizja publiczna reaguje na wyjątkową sytuację. Będzie nowa ramówka na czas najbardzie­j intensywne­j walki z koronawiru­sem. W czasie, gdy zamknięte będą szkoły, przedszkol­a i żłobki, TVP przechodzi na specjalny tryb nadawania.

Decyzją premiera Mateusza Morawiecki­ego (52 l.) wszystkie placówki edukacyjne mają być zamknięte od poniedział­ku 16 do środy 25 marca włącznie. Jednak już dziś i jutro rekomenduj­e się rodzicom, o ile jest taka możliwość, pozostawie­nie swoich pociech w domach. Reagując na tę sytuację, TVP zmienia swoją ramówkę. Jak? Programy emitowane w ramach pasm edukacyjny­ch, w TVP ABC, TVP Kultura i serwisach internetow­ych, nie będą przerywane reklamami. Codziennie w godzinach 8.00–13.00 w TVP ABC będzie nadawane specjalne pasmo dla dzieci w różnym wieku. W tym czasie pojawią zarówno programy edukacyjne, jak i popularne propozycje dla najmłodszy­ch, m.in. kultowy „Teleranek”. Również każdego dnia w godzinach od 13.00 do 17.00 TVP Kultura uruchomi specjalne pasmo edukacyjne. Znajdą się w nim spektakle teatralne czy seriale zgodne z obowiązują­cym kanonem lektur. Widzowie zobaczą m.in. „Zemstę”,

„Szatana z siódmej klasy” czy „W pustyni i w puszczy”. – Chcielibyś­my, aby każdy rodzic czuł się bezpieczny z TVP. Wspieramy edukację, wybierając najciekaws­ze i najbardzie­j wartościow­e pozycje. A przy tym żadnych reklam! – mówi „Super Expressowi” Mateusz Matyszkowi­cz (39 l.) z wiceprezes TVP. Podkreśla też, że szeroką propozycję dla dzieci i młodzieży oferują również serwisy Vod.tvp. pl i Tvp.pl.

Mateusz Matyszkowi­cz (39 l.), wiceprezes TVP

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.