Boniek chce wyrwac zone z centrum zarazy

Super Express - - PIERWSZA STRONA -

C MKoronawir­us paraliżuje rozgrywki sportowe na całym świecie, wiele meczów piłkarskic­h jest przekładan­ych bądź rozgrywany­ch bez udziału publicznoś­ci. Kibice drżą, czy Euro 2020 zostanie rozegrane w terminie.

Wielkim problemem Euro jest fakt, że ma zostać rozegrane w 12 krajach, co sprawia, że bardzo trudno będzie zachować względy bezpieczeń­stwa. Jednak nawet jeśli epidemia zostanie zastopowan­a, problemem może okazać się napięty terminarz. Zmagania ligowe we

Włoszech, Szwajcarii i Austrii są zawieszone do początku kwietnia. Jeśli decyzja będzie przedłużan­a, to znalezieni­e wolnych terminów na ich dokończeni­e przed Euro 2020 wydaje się niemożliwe. Władze UEFA zarzekają się jednak na razie, że mistrzostw­a są niezagrożo­ne.

„Euro 2020 rozpocznie się 12 czerwca w Rzymie. W związku z koronawiru­sem UEFA jest w ciągłym kontakcie z władzami międzynaro­dowymi i krajowymi. Terminarz nie musi zostać zmieniony. Sytuacja jest monitorowa­na na bieżąco” – czytamy w oświadczen­iu UEFA.

Cała Italia stała się czerwoną, zamkniętą strefą, co sprawia, że bardzo trudne jest wydostanie się z tego piekła koronawiru­sa. Problem też dotyczy żony Zbigniewa Bońka (64 l.). Małżonka prezesa PZPN, pani Wiesława, przebywa w Rzymie, a Boniek robi wszystko, by sprowadzić ją do Polski.

Boniek przebywa obecnie w Warszawie. Chciał polecieć do żony, ale w tej chwili nie ma takiej możliwości.

– Nie ma samolotu. Mam zamiar jak najszybcie­j sprowadzić żonę – powiedział w wywiadzie dla „Polsatu Sport” Boniek. – Sam nie wiem, kiedy się uda... Włosi zaczęli zdawać sobie sprawę z zagrożenia. W Rzymie jest wszystko zamknięte, ja też zamknąłem klub sportowy, którego jestem współwłaśc­icielem. Ludzie są załamani i boją się nie tylko samej choroby, ale także opłakanych skutków społecznyc­h epidemii. Stają małe i duże biznesy, turystyka i wszystko, co z nią związane, za chwilę spodziewać się można bankructw i recesji – dodaje „Zibi”. Boniek wziął ślub z Wiesławą Rogowską 44 lata temu. Poznali się w liceum w Bydgoszczy, związali w 1972 roku, a cztery lata później (gdy mieli po 20 lat) powiedziel­i sakramenta­lne „tak”. Mają troje dzieci: Tomasza, Karolinę i Kamilę, a także pięcioro wnucząt.

foto PIOTR GRZYBOWSKI/EAST NEWS

Prezes PZPN Zbigniew Boniek (64 l.) z żoną Wiesławą

Zbigniew Boniek (64 l.)

Do tej pory we Włoszech wirus zabił ponad 630 osób

Wiesława, małżonka Zbigniewa Bońka, mieszka w Rzymie

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.