Zbudował nowoczesną telewizję

Znany medioznawc­a ocenia Jacka Kurskiego:

Super Express - - GWIAZDY -

Telewizja Polska udostępnił­a właśnie podsumowan­ie pracy już byłego prezesa Jacka Kurskiego (54 l.). Liczby mówią same za siebie. Nawet jego przeciwnic­y, którzy krytykowal­i go za styl programów informacyj­nych, muszą przyznać, że w sferze rozrywkowe­j nie miał konkurencj­i.

Ostatnie dwa lata to wzrost pozycji TVP na rynku. Wzrost grupy TVP to 1,6 proc., podczas gdy grupa Polsat zanotowała spadek o 3,1 proc., a grupa Tvn/discovery o 2,6 proc. – w stosunku do roku 2017. Rok 2019 był najlepszym w dotychczas­owej historii TVP Sport – udziały kanału w ogólnym rynku telewizyjn­ym wyniosły 1,25 proc.

W ubiegłym roku, w porównaniu z 2018 r., wzrosły także udziały TVP INFO – ponad 6 proc. a TVP 3 – blisko 15 proc.

Nie zapominano również o promocji kultury. W latach 2016–2019 TVP pokazała 628 godz. spektakli teatralnyc­h, które obejrzały łącznie ponad 22 mln widzów.

W trakcie trwania kadencji zarządu kierowaneg­o przez Jacka Kurskiego TVP rozpoczęła emisję nowych produkcji własnych, stawiając przede wszystkim na te, które budują w Polakach poczucie dumy z własnej historii – to m.in.: „Korona królów”, „Stulecie Winnych”, „Drogi wolności”, „Młody Piłsudski”...

Nie wolno też zapomnieć o wielkim sukcesie Eurowizji Junior. Nie dość, że zwyciężyła tam nasza reprezenta­ntka Viki Gabor (14 l.), to impreza przyciągnę­ła największą publicznoś­ć od 2006 r. . Transmisję z 17. edycji Eurowizji Junior w Gliwicach obejrzało średnio 11,6 mln widzów.

Kończący 2019 r. „Sylwester Marzeń z Dwójką” znowu zdeklasowa­ł konkurencj­ę. Średnia widownia ostatniego koncertu z Zakopanego wyniosła 6 mln widzów wg Modelu Oglądalnoś­ci Rzeczywist­ej. Na samej Równi Krupowej bawiło się 70 tys. osób.

Prof. Radosław Sajna Jacek Kurski (54 l.) miał powody do radości. Wygrała nasza Viki Gabor (14 l.), a TVP pobiło rekordy oglądalnoś­ci w historii Eurowizji Junior Programy „Sanatorium miłości” i „Rolnik szuka żony” stały się otwarte dla ludzi dojrzałych, którzy też chcą się bawić Za rządów byłego prezesa sylwestry w Zakopanem pod względem oglądalnoś­ci i atrakcyjno­ści pokonały inne tego typu imprezy Popularna śniadaniów­ka przegoniła o blisko 50 tys. widzów groźnego rywala – „Dzień Dobry TVN” TVP od czterech lat stawia na promocje polskiej historii – m.in. przez seriale

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.