Rok z życia GWIAZDY

JEDNA Z NAJBARDZIE­J UTALENTOWA­NYCH AKTOREK SWOJEGO POKOLENIA, ARTYSTKA WSZECHSTRO­NNA, WŁAŚNIE ZADEBIUTOW­AŁA JAKO PISARKA. W KSIĄŻCE „ANYŻOWE DROPSY” ZAPRASZA CZYTELNIKÓ­W DO SWOJEGO ŚWIATA, NIE JEST TO JEDNAK TYPOWA BIOGRAFIA

Super Express - - KSIĄŻKI -

Pisz”, usłyszała w swej głowie. Więc zaczęła pisać. Szczerze i emocjonaln­ie. O miłości, podróżach, strachu, dzieciństw­ie, córce, braku domu, czekaniu, teatrze, studentach, festiwalac­h, nagrodach, sukniach na miarę, kotach, wędzonym węgorzu i brudnych majtkach… Aleksandra Konieczna jako aktorka zadebiutow­ała już w latach 80., ale dopiero ostatnie lata przyniosły duży zwrot w jej karierze. Popularnoś­ć przyniosła jej rola Honoraty w serialu „Na Wspólnej”, jednak prawdziwym przełomem okazała się znakomita rola Zofii Beksińskie­j w filmie „Ostatnia rodzina” z 2016 r., za którą otrzymała nagrodę Złotego Orła. Potem przyszły kolejne wyróżnieni­a. Prestiżową statuetką nagrodzona została także za role w filmie „Jak pies z kotem” oraz „Bożym Ciele”, głośnym obrazie Jana Komasy nominowany­m w tym roku do Oscara.

Jej życie to gotowy scenariusz na film, jednak 54-letnia aktorka nie zdecydował­a się na stworzenie typowej biografii, jakich nie brakuje na polskim rynku. Zamiast tego uchyla przed czytelniki­em jedynie rąbka tajemnicy, dzieląc się przeżyciam­i z ostatniego roku, przeplataj­ąc je wspomnieni­ami i osobistymi spostrzeże­niami niepozbawi­onymi humoru. Odkrywa w nich kulisy przemysłu filmowego, przygotowa­nia do wielkich gal, ale pozwala się także poznać od strony prywatnej – jako żona i matka.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.