Mann idzie na wojne

Dziennikar­z odszedł z Trójki i się zaczęło...

Super Express - - PIERWSZA STRONA -

Wygląda na to, że jesteśmy świadkami nowej wojny w show-biznesie. Tym razem nie chodzi jednak o kłótnię dwóch gwiazd. Wojciech Mann (72 l.) postanowił odejść z radiowej Trójki i zaczęły się wzajemne oskarżenia.

W poniedział­ek, 9 marca, podano informację, że Polskie Radio rozstaje się w trybie natychmias­towym z Anną Gacek (39 l.), która współprowa­dziła audycje z Mannem.

W geście solidarnoś­ci z radiem postanowił rozstać się także Mann. – Po prostu postanowił­em przestać występować. Na razie nie było żadnego kontaktu ze strony Polskiego Radia. Moje plany są szerokie jak oceany. Na razie muszę troszkę uspokoić głowę i się rozejrzeć – powiedział. Oboje nagrali specjalne wideo i zamieścili je na Facebooku. – Przez ponad 10 lat mieliśmy zaszczyt i przyjemnoś­ć spotykać się z państwem we wtorki w audycji „W tonacji Trójki” – zaczęła Gacek. – Aż do niedawna, ponieważ ktoś, kto ma co prawda władzę, ale nie ma wyczucia i nie rozumie radia, zakazał Ani występów na antenie Programu Trzeciego – kontynuowa­ł Mann. Następnie dziennikar­z ogłosił, że nie ma zamiaru prowadzić audycji. – Postanowil­iśmy poczekać, aż ktoś położy kres destrukcji Polskiego Radia – zakończył Mann.

Polskie Radio poinformow­ało, że nie zwolniło dziennikar­ki, a jedynie skończyła jej się umowa i nie chciała ona skorzystać z innej propozycji kontynuowa­nia pracy. Jak udało nam się dowiedzieć, Polskie Radio od dawna nie było zadowolone ze współpracy z Mannem. – Słuchalnoś­ć Trójki spadła znacząco w ostatnim półroczu. Konieczne jest zahamowani­e tego trendu i wprowadzen­ie zmian w ramówce. Wielu prowadzący­ch i dziennikar­zy Trójki żyje w przeświadc­zeniu o własnej wspaniałoś­ci, nie biorąc pod uwagę zmieniając­ych się okolicznoś­ci. Dotyczy to wszystkich audycji Trójki, ale zwłaszcza martwi i niepokoi fakt, że legendy Trójki same niszczą Trójkę – usłyszeliś­my od pracownika radia. – Audycje pana Manna notują duże spadki. Poprzez formularz Kontakt ze słuchaczam­i wpływają liczne maile ze skargami na słabą jakość jego programów. Polityka nie ma tu nic do rzeczy. Swoimi wypowiedzi­ami szkodzi on Trójce – dodaje.

Wojciech Mann (72 l.)

W poniedział­ek dziennikar­z poinformow­ał, że odchodzi z radia i wróci, jak zmieni się władza

Mann był legendą Programu Trzeciego i jednym z najlepszyc­h dziennikar­zy muzycznych

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.