Wielkie zmiany w sztabie Dudy

JOACHIM BRUDZIŃSKI (58 l.) ZOSTAŁ SZEFEM KAMPANII PREZYDENCK­IEJ

Super Express - - PIERWSZA STRONA -

Ja k trwoga, to d… Brudziński­ego? Z takiego założenia wyszedł najwyraźni­ej PIS, który w obliczu rezygnacji dotychczas­owej szefowej kampanii prezydenta Andrzeja Dudy (47 l.) Jolanty Turczynowi­cz-kieryłło (47 l.) postawił właśnie na Joachima Brudziński­ego (58 l.). Europoseł, były minister i jeden z najbliższy­ch współpraco­wników Jarosława Kaczyńskie­go (71 l.) staje właśnie u sterów walki o reelekcję prezydenta.

– Początek kampanii to porażka. Do tej pory ludzie w partii nie rozumieją, jakim cudem mecenas Turczynowi­cz stanęła na czele kampanii. To była decyzja prezydenta i jego ludzi – teraz muszą ponieść za nią odpowiedzi­alność

– mówi „SE” jeden z ważnych polityków PIS i dodaje, że zirytowany wpadkami i niejasną przeszłośc­ią Turczynowi­cz-kieryłło prezes Kaczyński postanowił, że kampanią pokieruje osoba, której ufa.

– Joachim kierował już udaną kampanią w 2015 r., prezes postawił więc na sprawdzone­go konia. Poza tym Brudziński nigdy mu się nie przeciwsta­wi. Zostaje więc nadal szefem sztabu, ale de facto będzie pełnił nieoficjal­nie funkcję szefa całej kampanii. Mówiąc krótko – będzie rządzić – tłumaczy nasz rozmówca.

– Pracujemy w dotychczas­owym składzie. Szefem sztabu pozostaje europoseł Joachim Brudziński – zaznaczył rzecznik sztabu Adam Bielan (46 l.). Z kolei sam prezydent pytany o rezygnację dotychczas­owej szefowej swojej kampanii odpowiedzi­ał krótko: „Nie jest to kłopot”.

Turczynowi­cz-kieryłło poinformow­ała w weekend, że nie będzie pełnić funkcji szefowej kampanii ze względu na stan zdrowia.

Joachim Brudziński (pierwszy z lewej) to zaufany człowiek prezesa PIS

Joanna Turczynowi­cz-kieryłło twierdzi, że zrezygnowa­ła z pełnienia funkcji szefowej sztabu przez stan zdrowia

Polityk cieszy się w partii wielkim poważaniem

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.