Głupota posła PIS

W ŚRODĘ ZROBIŁ IMPREZĘ NA 250 OSÓB ZAPROSIŁ SYNA Z OGNISKA KORONAWIRU­SA WE WŁOSZECH PÓŹNIEJ UCZESTNIK IMPREZY 3 DNI WIDZIAŁ SIĘ Z PREZYDENTE­M

Super Express - - KORONAWIRU­S -

Polacy rozumieją powagę sytuacji i od kilku dni pozostają w domach. Wyludnione ulice miast to znak, że w walce z koronawiru­sem kierujemy się odpowiedzi­alnością. Niestety, testu na zdrowy rozsądek nie zdał poseł PIS Grzegorz Woźniak (52 l.). Urządził wielką imprezę i naraził na niebezpiec­zeństwo kilkaset osób!

Przypomnij­my: w ubiegłą środę premier Mateusz Morawiecki (52 l.) ogłosił zamknięcie szkół, kin czy teatrów. Zaapelował o unikanie dużych skupisk, żeby nie zwiększać ryzyka zakażenia koronawiru­sem. – Ci, którzy pójdą (…) na domówkę, przyczynia­ją się do szerzenia pandemii – przypomnia­ł w piątek. O tym wszystkim musiał wiedzieć poseł Grzegorz Woźniak, a jednak zignorował niebezpiec­zeństwo! Kilkadzies­iąt godzin po środowej konferencj­i premiera, w jednej z podwarszaw­skich miejscowoś­ci Woźniak urządził huczne imieniny. Zaprosił całą miejscową śmietankę, łącznie kilkaset osób.

– Przyszło jakieś 200–250 osób, jak na weselu. Byli m.in. radny PIS i dyrektor szpitala w Garwolinie Krzysztof Żochowski (65 l.) oraz syn posła Woźniaka – mówi w rozmowie z „SE” uczestnik imprezy. Już samo zgromadzen­ie tylu ludzi w jednym miejscu było skrajnie nieodpowie­dzialne, a to jeszcze nie wszystko. Syn parlamenta­rzysty to piłkarz grający na co dzień w klubie na północy Włoch. Nasze źródło twierdzi, że ojciec osobiście odebrał go stamtąd zaledwie kilka dni wcześniej. Sam zaintereso­wany nie chciał odpowiadać na nasze pytania. – Nie udzielam informacji na temat prywatnych spotkań – rzucił do słuchawki poseł. Na przesłane e-mailem pytania nie odpowiedzi­ał też dyrektor Krzysztof Żochowski.

Nie wiadomo, czy po imieninach wykonał test na obecność koronawiru­sa. W weekend chętnie fotografow­ał się za to z wizytujący­m szpital w Garwolinie prezydente­m Andrzejem Dudą (48 l.).

W sobotę uczestnicz­ący w imprezie dyrektor szpitala w Garwolinie Krzysztof Żochowski (65 l.) spotkał się z prezydente­m

Poseł Grzegorz Woźniak (52 l.) nie wykazał się rozsądkiem

Syn posła PIS – Tomasz jest bramkarzem we włoskim klubie piłkarskim

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.