Prezesie! Siedź w domu!

Jarosław Kaczyński (71 l.) nie słucha zaleceń premiera

Super Express - - PIERWSZA STRONA - ABR, DAB

Prezes PIS powinien skorzystać z dyspensy od uczestnict­wa we mszy świętej, bo chodząc do kościoła naraża siebie i innych na zakażenie koronawiru­sem. – Apeluję do niego i wszystkich osób starszych, aby w niedziele pozostały w domach – mówi poseł KO Rajmund Miller (66 l.), wiceprzewo­dniczący sejmowej Komisji Zdrowia. Tymczasem Jarosław Kaczyński (72 l.) zadecydowa­ł wczoraj o zawieszeni­u posła.

W związku z epidemią chińskiej zarazy od kilku dni obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób. Dotyczy to także mszy świętych. – Zachowajmy spokój i zostańmy w domu – wielokrotn­ie apelował premier Mateusz Morawiecki (51 l.). Do końca marca Episkopat Polski udzielił wiernym dyspensy od uczestnict­wa w mszach świętych. Dotyczy ona przede wszystkim osób w podeszłym wieku. Zachęcał do niej przewodnic­zący Konferencj­i Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki (71 l.).

Jednak z dyspensy Episkopatu nie wszyscy w minioną niedzielę skorzystal­i. Wśród tych, którzy nie posłuchali stanowczyc­h zaleceń szefa rządu, znalazł się Jarosław Kaczyński (71 l.). Jak pisaliśmy, prezes PIS odwiedził kościół św. Benona w Warszawie. Czy polityk zachował się odpowiedzi­alnie? – Prezes powinien dbać o zdrowie. Jestem człowiekie­m wierzącym, ale uważam, że Pan Bóg jest wszędzie – w domu i w kościele. Trzeba posłuchać zaleceń ministra zdrowia i nie narażać ani siebie, ani innych – komentuje poseł PO Rajmund Miller. – Jako lekarz apeluję do osób starszych, aby w niedzielę pozostały w domach – powiedział.

Przedstawi­ciele kościoła nie chcą zamykać przed nikim drzwi świątyni. – Każda osoba podejmuje decyzje według własnego sumienia. Prezes ma prawo przychodzi­ć na msze – ucina ks. Tadeusz Isakowicz-zaleski (64 l.).

Jarosław Kaczyński (72 l.) w niedzielę poszedł na mszę do jednego z warszawski­ch kościołów. Nie skorzystał z dyspensy biskupów

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.